Slide Background
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Rukometaši Dubočice 54 pobedili su večeras u Šapcu ekipu Metalplastike rezultatom 26:27 (13:14) i tako napravili pravi mali sportski podvig.

U duel sa drugoplasiranom ekipom Arkus lige Leskovčani su ušli hrabro, igrali odgovorno i motivisano čitav meč i na kraju zasluženo slavili veliku pobedu.

U prvom poluvremenu gotovo sve vreme Dubočica je bila u vođstvu, u nekoliko navrata i sa 3 gola razlike (8:11, 20. minut). Šapčani su pred odlazak na odmor prednost gostiju sveli na 1 gol.

U nastavku rezultatska prednost prelazi na starnu domaćina koji je u jednom trenutku imao i maksimalna 3 gola razlike (20:17, 43. minut). Uporni i borbeni Leskovčani serijom 1:4 u narednih 5 minuta uvode derbi u dramatičnu završnicu (21:21, 48. minut).

Do kraja žestoka borba na svakom delu terena, a hrabri i strpljivi Leskovčani golovima Ristovića i Anđelkovića u 58. i 59. minutu postavljaju konačan rezultat za pobedu u derbiju u Šapcu.

Za ekipu Dubočice 54 su igrali: Stefanović, Radulović 1, Trajković, Mađar, I. Mitrović, Spasić, A. Mitrović, Atanasković 5, Ristović 6, Stolić 6, Pavlović 3, Anđelković 6, Kocić, Arđelan.

Posle 22. kola Dubočica se nalazi na 6. mestu na tabeli Arkus lige sa 26 bodova, bodom manje od petoplasirane Crvene Zvezde. U sledećem, 23. kolu Dubočica gostuje u Prokuplju gde će odmeriti snage sa ekipom Topličanina.