Plivači Dubočice osvojili 35 medalja na mitingu “Banja Luka Open”

Proteklog vikenda, na gradskom olimpijskom bazenu u Banjaluci, održan je deseti prestižni plivački miting “Banja Luka Open”.

U konkurenciji 40 klubova i oko 400 takmičara iz 10 država, devetoro plivača leskovačke Dubocice pod vođstvom trenera Dušana Veličkovića, uspelo je da osvoji fantastičnih 35 medalja.

Na ovom prestižnom takmičenju, nastupila je seniorska reprezentacija Srbije, kao i kadetska i pionirska selekcija Vojvodine. Pored njih nastupali su i drugi klubovi iz Srbije, BIH, Slovenije, Kanade, Italije, Hrvatske, Letonije, Makedonije, što medaljama leskovačkih plivača daje dodatnu težinu.

Od 35 osvojenih medalja, 7 ih je bilo sa zlatnim sjajem, 16 srebrnih i 12 bronzanih.

9. Pešić Marija 1 srebro.

Pored medalja, članovi kadetske selekcije Srbije, Stefanović Uroš i Stanisavljević Nina su ostvarili i odličan plasman u svojim kategorijama. Naime, Uroš je bio najbolji u svojoj kategoriji i osvojio pehar, dok je Nina zauzela drugo mesto.

Rukometaši Dubočice 54 pobedili Crvenu Zvezdu, “crveno beli” napustili teren zbog dugotrajnog nezadovoljstva odnosom sudija i saveza prema njima

Rukometni derbi Dubočica 54 – Crvena Zvezda završen je na nesportski i ružan način isključivo …