Rukometaši Dubočice 54 pobedili Crvenu Zvezdu, “crveno beli” napustili teren zbog dugotrajnog nezadovoljstva odnosom sudija i saveza prema njima

Rukometni derbi Dubočica 54 – Crvena Zvezda završen je na nesportski i ružan način isključivo krivicom i odlukom čelnih ljudi beogradskih crveno belih.

U 44. minutu pri rezultati 25:22 za Dubočicu, igrač domaćih Ivan Mitrović je posle starta na jednim igračem gostiju dobio kaznu isključenje na 2 minuta. I tada su počela dešavanja koja nemaju veze sa rukometom, a posebno ne sa ovom utakmicom odigranom u Leskovcu pred oko 1.500 ljubitelja rukometa.

Rukometaši Crvene Zvezde krenuli su tada u svađu sa sudijama, zatim se okrenuli i ka navijačima, a nakon nekoliko minuta su i napustili teren. Sukob od pre dve nedelje između sudija i crveno belih iz Kaća prenet je na parket leskovačke dvorane.

Delegat, sudije i rukometaši Dubočice su sačekali desetak minuta a zatim su arbitri odsvirali kraj rukometnog derbija koji su svojim postupkom i ponašanjem nakon prekida prema leskovačkoj publici pokvarili gostujući rukometaši.

Na konferenciji za medije održanoj posle utakmice sportski direktor Crvene Zvezde Ognjem Kajganić je zahvalio na gostoprimstvu i naglasio da prekid nema nikakve veze sa domaćinom.

„Ne pamtim kada je ekipa povučena sa terena. Ovo je jednom moralo da se dogodi, da pukne i da se kaže dosta ovakvom ponašanju sudijske organizacije. Mi više nećemo da trpimo njihovo vređanje našeg trenera, kao i nadmeno i bezobrazno ponašanje tokom utakmice. Ne znam kakve oni sankcije imaju, možda imaju 10, 20, 30 dana da ne sude. Mi smo profesionalci i živimo od ovoga. Više puta tokom utakmice sam rekao delegatu da, ako se nastavi ovako nešto, što je sa ovim sudijskim parom još od pretprošlog kola sa „Jugovićem“ u Kaću bilo, da ćemo povući ekipu – rekao je Ognjen Kajganić i dodao – Ovo je bila moja odluka i nadam se da će se malo više pričati o ovome, da će biti neke promene u organizaciji, u šta sumnjam. Moramo da prestanemo sa vređanjima, sa bahatim ponašanjem, ali i da se na neki način profesionalizuje posao sudija. Da i njima to bude jedini izvor prihoda, pa da vide kako je nama. Mi nemamo pravo da se žalimo ni na šta i nikoga, a oni mogu da rade šta hoće. Oni su tu zbog nas, a nismo mi tu zbog njih. Žao mi je što je došlo do prekida, verujem da nema zle namere, ali ove stvari se dešavaju često. Ne bih voleo da učestvujem u tome.“