NASTAVLJA SE TRKA UDVOJE: Leskovčani bolji od Lebančana, iznenađenje u Surdulici

Košarkašima Zdravlja Leskovca bila je dovoljna dobra igra u jednoj četvrtini da osvoje bodove u duelu sa borbenim Lebančanima.

Poigravali su se domaći košarkašima sa živcima malobrojnih navijača u prvom poluvremenu. Košarkaši Radana su borbenom igrom prvo poluvreme rešili u svoju korist i na odmor otišli sa pet poena prednosti (32:37).

U nastavku drugo lice Leskovčana koji su konačno u trećem periodu odigrali onako kako se od njih očekuje. Odličnom igrom u odbrani i raznovrsnom u napadu Zdravlje Leskovac je treću četvrtinu dobilo sa 23 poena razlike (36:13) i pitanje pobednika je već tada bilo razrešeno.

I poslednju četvrtinu gosti su minimalno ali ipak rešili u svoju korist i predvođeni raspoloženim Jovićem zaslužili aplauze domaće publike.

ZDRAVLJE – RADAN 99:82 (18:19, 14:18, 36:13, 31:32)

ZDRAVLJE: Mitić 23, Ivanović 12, Stošić 5, Stanković, Filipović 20, Lilić 2, Stojković, Mijajlović 6, Mićić 13, Zejak, Stojiljković 15, Denić 3.

RADAN: Dejanović, Jović 51, Jovanović 8, Ivković 6, Božić 2, Bogdanović 3, Ilić, Stanković 12, Zdravković.

Danas je odigrana i jedna od utakmica koja je ocenjena kao jedna od odlučujućih u borbi Leskovčana i Prokupčana za prvo mesto. Radnik je u Surdulici neprijatno iznenadio svoje navijače, dok su Prokupćani ubedljivom pobedom potvrdili d ane odustaju od bitke za mesto koje vodi u Drugu ligu Srbije.

14. Vlasotince  19 1 18 1262:1743 20

U sledećem, 21. kolu košarkaši Zdravlja Leskovac u derbiju gostuju u Medveđi gde ih očekuje duel sa Jablanicom, dok Prokuplje na svom terenu dočekuje poslednjeplasirano Vlasotince.