Ubedljiv poraz rukometaša Srbije u duelu sa Belorusijom u Nišu

Rukometaši Srbije poraženi su od Belorusije sa 36:27 u prepunoj hali Čair u 2. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj 2018. godine.

Ponajviše zbog neangažovane igre u odbrani Orlovi su doživeli ubedljivi poraz. Golmani Srbije nisu imali nijednu odbranu u prvih 15 minuta meča dok je beloruski golman Saldacenko imao sedam intervencija u tom periodu, što je donelo prevagu gostima.

Najistaknutiji u redovima Srbije bio je Nišlija Đukić sa 8 pogodaka, a u redovima Belorusije Puhoski je postigao identičan broj golova.

– Nemam šta da zamerim igračima, potrebno je da se igrači naviknu na mene i moj sistem rada, kao i ja na njih. Cilj je bio da osvojimo dva boda iz ova dva meča, što smo i uspeli, rekao je selektor Srbije Jovica Cvetković nakon meča.

SRBIJA – BELORUSIJA (13:20)

Hala Čair, Niš Sudije: Stiven Pišo i Loran Revere (Francuska) Isključenja: Srbija 10, Belorusija 12 minuta Sedmerci: Srbija 8 (5), Belorusija 4 (4).

Srbija: Milić 1 odbrana, Cupara 8 odbrana, Šešum 1, Đukić 8 (3), Nenadić 5 (1), Radivojević, Marković 2 (1), Stojković 2, Ilić, Rnić, Zelenović 4, Abutović, Marsenić, Stanojević, Nikolić

Belorusija: Mackevič 5 (1), Saldacenka 11 (2), Bruka, Kuleš 2, Šinkel 1, Puhouski 8 (4), Rutenka 2, Nikulenkau 4, Šilovič 5, Šumak, Jurinok 7, Baranau, Padšivalau, Karalek 7, Cicou, Bohan

S. Mirković

Rukometaši Dubočice 54 pobedili Crvenu Zvezdu, “crveno beli” napustili teren zbog dugotrajnog nezadovoljstva odnosom sudija i saveza prema njima

Rukometni derbi Dubočica 54 – Crvena Zvezda završen je na nesportski i ružan način isključivo …