Ubedljiv poraz rukometaša Srbije u duelu sa Belorusijom u Nišu

Rukometaši Srbije poraženi su od Belorusije sa 36:27 u prepunoj hali Čair u 2. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj 2018. godine.

Ponajviše zbog neangažovane igre u odbrani Orlovi su doživeli ubedljivi poraz. Golmani Srbije nisu imali nijednu odbranu u prvih 15 minuta meča dok je beloruski golman Saldacenko imao sedam intervencija u tom periodu, što je donelo prevagu gostima.

Najistaknutiji u redovima Srbije bio je Nišlija Đukić sa 8 pogodaka, a u redovima Belorusije Puhoski je postigao identičan broj golova.

– Nemam šta da zamerim igračima, potrebno je da se igrači naviknu na mene i moj sistem rada, kao i ja na njih. Cilj je bio da osvojimo dva boda iz ova dva meča, što smo i uspeli, rekao je selektor Srbije Jovica Cvetković nakon meča.

SRBIJA – BELORUSIJA (13:20)

Hala Čair, Niš Sudije: Stiven Pišo i Loran Revere (Francuska) Isključenja: Srbija 10, Belorusija 12 minuta Sedmerci: Srbija 8 (5), Belorusija 4 (4).

Srbija: Milić 1 odbrana, Cupara 8 odbrana, Šešum 1, Đukić 8 (3), Nenadić 5 (1), Radivojević, Marković 2 (1), Stojković 2, Ilić, Rnić, Zelenović 4, Abutović, Marsenić, Stanojević, Nikolić

Belorusija: Mackevič 5 (1), Saldacenka 11 (2), Bruka, Kuleš 2, Šinkel 1, Puhouski 8 (4), Rutenka 2, Nikulenkau 4, Šilovič 5, Šumak, Jurinok 7, Baranau, Padšivalau, Karalek 7, Cicou, Bohan

S. Mirković

SPECIJALNA OLIMPIJADA: Državno prvenstvo u stonom tenisu održano u Leskovcu

Danas se u SRC Dubočica u Leskovcu održava Državno prvenstvo Specijalne olimpijade Srbije u stonom …