Sjajni Luković vodio košarkaše Metalca do pobede u Leskovcu

Košarkaši Zdravlja nisu uspeli da nastave seriju dobrih igara i pobeda na domaćem terenu u duelu sa ekipom Metalca iz Valjeva.

Predvođeni sjajnim centrom Urošem Lukovićem koji je meč završio sa indeksom 31, 17 postignutih poena, 14 skokova i 6 asistencija gosti su u Leskovcu slavili rezultatiom 79:88 (19:15, 22:30, 14:25, 24:18).

Izjednačenju prvu četvrtinu Leskovčani su priveli kraju sa 4 poena prednosti i najavili da će đestoko braniti domaći teren u duelu sa ekipom koja je doputovala na krilima 3 uzastopna prvenstva trijumfa.

Kada je u 12. minutu kapiten Milan Radivojević pogodio trojku, izgledalo je da će utakmica ići tokom koji je priželjkivao i ove subote veliki broj navijača na tribinama SC Dubočica. Trener Metalca Branislav Ratkovica vratio je na tada na teren iskusnog centra Uroša Lukovića, pa su gosti za nepuna dva minuta stigli do izjednačenja (26:26), a zatim i do 6 poena prednosti (16. minut 28:34). Imali su Valjevci i 8 poena prednosti, ali su Leskovčani trojkama Petkobvića i Stojkovića uspeli da smanje tu prednost na 4 poena do odlaska na odmor (41:45).

Posle odmora bolja igra gostiju pa se u poslednji period ušlo sa 15 poena “viška” na strani gostiju (55:70). Serijom 8:0 Zdravlje najavljuje da ipak nije sve gotovo (33. minut 63:70), ali iskusni Bajić i Luković nisu dozvolili preokret, postigli su svij 18 poena do kraja meča za svoj tim i doneli pobedu Metalcu na teškom gostovanju u Leskovcu.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković 11 (3 skoka), Petković 14 (4 asistencije, 3 skoka), Đorđević 16, Jovanović, M. Jović 7 (5 skokova), Cekić, D. Jović 2 (3 skoka), Radivojević 6, Stamenković 4 (4 skoka), Stajić, Stojanović 6 (4 skoka), Blackwel 13 (3 asistencije).

U sledećem, 27. kolu Zdravlje gostuje u Beogradu gde će odmeriti snage sa ekipom Slodesa.

FOTO PRIČA: Lazareva subota u Leskovcu

Leskovački mališani sa sa svojim porodicama danas su obeležili Lazarevu subotu – Vrbicu, praznik dečije …