POBEDA ZDRAVLJA! Leskovčani posle drame slavili protiv Beograđana

Košarkaši Zdravlja pobedili su danas na svom parketu ekipu OKK Beograda rezultatom 100:99 (31:32, 15:25, 23:20, 31:22) u utakmici 25. kola Mozzart Bet Košarkaške lige Srbije.

Ko zna koja po redu utakmica ove sezone rešavana je u samoj završnici, ali su ovoga puta slavili Leskovčani.

U utakmici u kojoj odbrane nisu bile jače strane u igri rivala, a ekipe imale 84, odnosno 82 napada, pitanje pobednika rešeno je u neizvesnoj penal završnici. 19 sekundi pre kraja najbolji igrač gostiju OKK Beograd Mihailo Petrović pogodio je jedno od dva slobodna bacanja i doveo svoj tim u vođstvi (98:99). Posle tajm auta, Zdravljje je imalo napad, loptu je uzeo plejmejker Callahan koji je krenuo ka košu, ali je fauliran. 11 sekundi pre kraja Callahan je sa linije slobodnih bacanja oba puta bio precizan i doveo svoj tim u vođstvo (100:99).

Imali su Beograđani napad za pobedu, Petrović je odigrao “jedan na jedan” protiv Dugalića, šutirao prreko ruke, ali se lopta odbila od obruča i završila u rukama domaćih košarkaša.

Od početka meča bilo je jasno da će igrači najmanje misliti na odbranu. U NBA stilu u prvoj četvrtini viđena su 63 koša (31:32). I u drugih 10 minuta slična slika na terenu do 15. minuta (42:46), a bolji igru u ovom periodu gosti u krunisali sa velikih 11 poena razliku na odmoru (46:57).

U nastavku bolja igra košarkaša Zdravlja, koji su u 27. minutu ponovo bili “u plusu” – 67:66. Gosti novom mini serijom ponovo stižu do 8 poena razlike (69:77). U poslednjih 10 minuta domaćin ponovo stiža na poen razlike (36. minut 85;86). Ovoga puta izabranici trenera Nikole Ristića nisu dozvolil gostima da ponovo povećaju prednost, a u neizvesnoj završnici su uu podršku sa tribina stigli i do važne pobede.

DRAVLJE LESKOVAC – OKK BEOGRAD 100:99 (31:32, 15:25, 23:20, 31:22)

Sportski centar Dubočica, gledalaca: 400, sudije: Jevtović, Ninković (Beograd), Petković (Šabac).

ZDRAVLJE LESKOVAC: harvey 6, D. Jović 18 (5 skokova, 5 asistencija), Gavrilović 8, Đikić, Nikolić, Tasić 12 (7 skokova), Dugalić 4 (4 asistencije), Blakney 18 (8 skokova). Callahan 12 (5 asistencija), Đorđević – Marinković 23 (4/8 za tri),

OKK BEOGRAD: Nekić 11, Marković 11 (5 skokova), Vukčević15 (5 skokova), Paunović 4, Dragojević, Živković, Pavlović (6 skokova), Pantelić 21, Radaković 7 (5 skokova), Gacić 5, Petrović 25 (6 asistencija).

U sledećem, 26. kolu košarkaši Zdravlja gostuju u Kraljevu gde će odmeriti snage sa ekipom Sloge.