Borba do kraja: Zdravlje u neizvesnoj završnici poraženo u Užicu, u subotu dolaze Kragujevčani

Slide Background
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras na gostovanju u Užicu u duelu sa Slobodom rezultatom 75:73 (23:25, 16:14, 18:13, 18:21).

Leskovčani su i u 22. kolu Košarkaške lige Srbije bili nekompletni, ali su i bez Elvisa Rahvija i Đorđa Jovića bili na korak od trijumfa i zlata vrednih bodova.

Imali su leskovački košarkaši i napad za pobedu, ali je pokušaj šuta Gavrilovića blokirao Henson i time srušio nade gostiju da mogu do bodova koji ih vraćaju u borbu za opstanak u ligi.

U prvom poluvremenu ravnopravna igra u kojoj su košarkaši Zdravlja uglavnom bili u vođstvu ali sa maksimalnih 3 poena razlike.

U nastavku ravnopravna igra do pred kraj trećeg i početka četvrtog perioda kada je Sloboda imala maksimalnih 8 razlike (31. minut 60:52), ali je Zdravlje borbenom igrom vratilo neizvesnost (33. minut 60:58).

Sledi nova serija Užičana koji su u 35. minutu stigli do maksimalni 11 poena prednosti (70:59). U poslednjih 5 minuta odlična igra Leskovčana koji do kraja prave seriju 5:14 i stižu do napada i lopte za pobedu.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Harvey, D. Jović 15 (4 asistencije, 3 osvojene lopte), Gavrilović 3, Đikić, Nikolić, Tasić 3, Dugalić 16 (15 skokova, indeks 27), Blakney 18 (10 skokova, indeks 24), Callahan 5 (3 asistencije), Đorđević – Marinković 13 (4 skoka).

Leskovčani se ne predaju i to je najvažnija poruka koju šalju navijačima pred subotnji duel sa kragujevačkim Radničkim u Leskovcu.

Utakmica Zdravlje – SPD Radnički igra se u subotu u 17 časova u Sportskom centru Dubočica u Leskovcu.