MALI FUDBAL Jastrebac slavio protiv Kalče u Nišu

KMF Kalča Memoris pretrpeo je poraz od 7:5 od ekipe Jastrepca u 2. kolu Prve futsal lige. U utakmici koja je u potpunosti opravdala epitet “derbija” slavili su gosti iz Blaca.

Mrežu Nišlija je prvi načeo Dragiša Trojanović u 9.minutu a dva minuta kasnije u listu strelaca se upisao i Marinko Sudimac. Nenad Veljković povećao je u 17.minutu na 3:0 a domaći su odgovorili preko Vladimira Ristića za 3:1. Tim rezultatom otišlo se na kratak odmor a u drugom poluvremenu domaći su smanjili na 3:2 preko Milana Miljkovića. U 29. minutu rezultatski egal iz slobodnog udarca doneo je Nikola V. Stanković. 30.minut i trenutni preokret rezultata na 4:3 u korist Kalče preko Nikole D. Stankovića… Dva minuta kasnije još jedno poravnanje došlo je preko Nemanje Milivojevića, a Marko Lapčević dovodi Blačane do novog vodjstva od 5:4. Nišlije tada odgovaraju uvodjenjem golmana-igrača Stankovića ali gosti ponovo uvećavaju svoju prednost u 38. preko iskusnog Trojanovića na 4:6. U poslednja dva minuta vidjena su još dva gola, za Kalču ga je postigao Živadinović, a za gostujuću ekipu još jedan gol u režiji Veljkovića za pobedu Jastrepca od 7:5.

U večerašnjem uzbudljivom meču istakli su se niški igrači, pored dvostrukog strelca za Blačane, Veljkovića, sjajnu partiju pružio je i golman Kalče Djordjević koji je uprkos porazu svog tima upisao nekoliko sjajnih intervencija i odbranio veliki broj “sigurnih golova”.

U narednom kolu KMF Kalča gostuje ekipi Kopernikus SAS-a u Zrenjaninu, a taj meč je na programu početkom marta.

KMF Kalča Memoris Niš – KMF Jastrebac Blace 5:7 (1:3)

Dvorana: Hala “Čair” Niš, Gledalaca: 700, Sudije: Petar Radojčić, Branislav Pantović, Nikola Aleksić.

KMF KALČA: Milan Djordjević, Nikola D. Stanković, Miloš Djordjević, Nikola V. Stanković, Bojan Živadinović;  – Milan Pavlović, Vladimir Ristić, Dalibor Matejev, Milan Miljković, Stefan Stamenković, Nikola Ivečić.

KMF JASTREBAC: Pavle Pavlović, Nemanja Milivojević, Miroslav Marković, Marko Lapčević, Nenad Veljković; –  Dušan Spasojević, Aleksandar Nedeljić, Dragiša Trojanović, Siniša Trojanović, Stefan Pavlović, Marinko Sudimac, Stefan Jozić, Dušan Savović, Nikola Ljubisavljević.