IZ LESKOVCA NA EVROPSKO PRVENSTVO! Reprezentacija Srbije izborila plasman na EP posle 24 godine

Fudbalska reprezentacija Srbije izborila je plasman na Evropsko prvenstvo posle 24 godine u kojima nekada Jugoslavija, a sada Srbije nije učestvovala na završnom takmičenju najboljih selekcija na starom kontinentu.

U predivnom ambijentu Gradskog stadiona Dubočica u Leskovcu, pred oko 8.000 gledalaca, izabranici selektora Dragana Stojkovića Piksija su igrali nerešeno sa selekcijom Bugarske 2:2, ali je i to bilo dovoljno za plasman na završnu smotru evropskog fudbala.

Na tribinama šarenilo osmeha, zastava, i pre svega nasmejanih dečijih lica koja su činila više od 80 odsto prisutnih. Uz njihove trenere, učitelje i nastavnike koji su po odluci UEFA mogli da uđu kao pratioci, bilo je još oko 1.600 gledalaca na zapadnoj tribini, uglavnom predstavnika različitih nivoa fudbalske organizacije, fudbalskih klubova, sponzora FSS-a. Bilo je to u gledalaca iz Beograda i Novog Sada koji su rekli da su kupili karte, ali nisu želeli da objasne novinare kada i kako.

Srbija je od 1. minuta krenula i napade, a od starta se igralo praktično na polovini terena koja pripada Bugarima. Takva igra dala je rezultat i u 17. minutu Veljković je posle kornera i gužve u šesnaestercu zatresao mrežu Bugarske.

Nisu se predavali gosti, iako za njih ovaj meč nije imao rezultatski značaj kada se ima u vidu plasman na EP. Igrali su fer i sportski do kraja, uz podršku pedesetak svojih navijača koje su klinci sa tribina pozdravljali skandiranjem “Ua Bugari, ua Bugari”. I to je deo lepše slike sa jednog fudbnalskog terena, jer bi u prisustvu onih “pravih” navijača sigurno bili počašćeni psovkama i vulgarnostima, ali su ovog puta dečija skandiranja i osmesi upotpunili prelepu sliku iz Leskovca i o Leskovcu ove večeri za pamćenje.

Bugari su u drugo poluvreme ušli rešeni da pruže svoj maksimum, a ljubiteljima fudbala u Leskovcu su se predstavili verovatno najboljim poluvremenom u ovim kvalifikacijama. “Rezervista” Rusev je u 58. minutu doneo izjednačenje, a Despotovo je u 69. minutu šokirao publiku na stadionu Dubočica kada je doveo goste u vođstvo.

Krenuli su tada “orlovi” na sve ili ništa, ulazak Dušana Vlahovića klinci i klinceze dočekali su skandiranjem, pesmom i aplauzima. Podsetila je Srbija na neka ranija izdanja, a do boda stigla pogotkom još jednog defanzivca. Korner je ponovo izveo kapiten Dušan Tadić, na prvoj stativi Babić je bio najviši u skoku i preciznim udarcem glavom zatresao mređu Bugarske.

Na kraju veliko slavlje na terenu, ali i na tribinama, uz višeminutni vatrome. Reprezentativci Srbije obišli su po završetku meča stadion na oduševljene dece koja su ostala da sačekaju i pozdrave svoje ljubimce.