Slide Background
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Dubioza KK Zdravlje se nastavlja! Ko danas nije mogao da izgubi?

Posrtanje Košarkaškog kluba Zdravlje nastavljeno je u Surdulici gde je domaći Radnik naneo peti poraz leskovačkim košarkašima.

Kuriozitet ove utakmice je da je trener KK Radnik Ivan Zdravković istovremeno i sekretar i zamenik direktora KK Zdravlja Leskovac. Njega je na tu funkciju postavio lično direktor Matić jer Upravni odbor u Zdravlju nije sazvan jos od marta 2016 godine. Iz izvora bliskih klubu saznali smo da je inicijativa nekoliko članova Upravnog odbora (koji su i u prošlom sazivu bili aktivni i odlično funkcionisali sve do dolaska Gorana Vukadinovica za predsednika), za sazivanje sednice ostala mrtvo slovo na papiru. Upravni odbor ne zaseda, a javna je tajna da predsednik kluba Prokopović i direktor Matić ne funkcionišu već duže vreme. Sve odluke u ovoj sezoni donosi isključivo direktor Matić. Kakav god da je ishod ovog meča, Leskovčanin Ivan Zdravković jedini bi pobedio u svim varijantama. Leskovački trener je sa klupe Surduličana pokopao sve nade Zdravlja da izbori povratak u Drugu ligu. Sve bi to zvučalo kao profesionalizam da Zdravkoviću direktor Matić nije dozvolio da sa jedne strane vodi KK Zdravlje kao glavni operativac kluba, a sa druge strane da bude trener u klubu koji je direktan konkurent za plasman u viši rang. Matić je ovim potezom omogućio da Zdravković skautira i prepozna sve nedostatke leskovačke ekipe i da odlično taktički pripremi svoju ekipu i pobedi KK Zdravlje u borbi za najviši plasman.

U utakmici koja je bila od velikog značaja za obe ekipe domaćin je odličnom igrom u poslednjoj četvrtini stigao do vredne pobede rezultatom 68:55 po četvrtinama 11:24, 19:10, 14:12, 24:9. Leskovčani su u Surdulicu otišli puni optimizma i u tom duhu su otvorili utakmicu i prvu četvrtinu rešili u svoju korist rezultatom 11:24. Do odlaska na odmor, Surduličani su uspeli da smanje prednost Leskovčana (30:34), a u poslednjih 10 minuta gosti su ušli sa 2 poena “viška”. U poslednjoj četvrtini – potpuni raspad sistema kod Leskovčana koji su postigli samo 9, primili 24 poena i na kraju zabeležili 5. poraz na 6. gostovanju u sezoni.

POLETI VISOKO I OSVAJAJ FREEBETOVE SVAKOG DANA!

Uz popularnu igru Super Heli u Meridianu te čekaju freebetovi svakodnevno sve do kraja aprila! …