Žestok komšijski derbi, tri isključenja: Zdravlje Leskovac – Jablanica 75:56

Košarkaši Zdravlja su teže nego što to rezultat pokazuje savladali ekipu Jablanice u utakmici koju su obeležila čak tri isključenja prenervoznih igrača.

Pobednik je odlučen početkom poslednje četvrtine, jer su gosti do 28. minuta (46:46) održavali rezultatsku ravnotežu.

U poslednjoj četvrtini raspoloženi Vladimir Filipović i Stefan Stojiljković su još jednom potvrdili da ih s pravom smatraju najboljim igračima u Prvoj regionalnoj ligi Istok, a posebno je do izražaja došla dominacija Leskovčana u skoku pod oba obruča.

Filipović je trojkom u 33. minuutu (62:49) najavio konačan trijumf domaćina. Gosti su se zatim praktično predali, na teren poslali mlade igrače kojima je u završnici susreta klupa domaćina suprotstavila mlade košarkaše. Leskovčane je i na ovoj utakmici sa klupe vodio pomoćni trener Dragan Arsić u očekivanju sednice Uprave kluba koja treba da donesu odluku o novom treneru KK Zdravlje Leskovac.

U ostalim utakmicama završenim do ovog trenutka postignuti su sledeći rezultati:

14. Vlasotince  7 1 6 461:625 8

Tokom večeri i sutra dodaćemo rezultate ostalih utakmica i novu, izmenjenu tabelu.