ODBOJKA:”Dubočici” i ”Leskovcu”, samo po bod

Odbojkaši gubili sa 2:0, ali nisu imali snage za potpuni preokret, a odbojkašice posle dva dobijena seta, pobedu prepustile domaćinu

”Dubočica” je, u 10. kolu, pred svojima navijačima poražena od Novog Pazara sa 2:3, po setovima 16:25; 22:25; 25:12; 25:15; 7:15. Gosti su, prva dva dela igre rešili ubedljivo u svoju korist, ali se Leskovčani bude i uzvraćaju osvajanjem naredna dva seta. Odluka je pala u petom, koji je pripao Novopazarcima, pa je ”Dubočica” došla do samo jednog boda. Leskovački prvoligaš trenutno zauzima 6. poziciju sa 11 bodova, dok vodeći dvojac ima gotovo duplo više.

U narednom kolu, ”Dubočica” je domaćin ”Smederevo carini”, pretposlednjoj na tabeli.

Gotovo identičan scenario imao je susret u Valjevu, između istoimene ekipe i ”Leskovca 98”. I on je rešen tesnom, ali pobedom domaćina od 3:2: (13:25, 19:25, 25:19, 25:18 i 15:8).

Leskovačke odbojkašice su povele sa 2:0, a onda je iskusna ekipa ”Valjeva” konsolidovala redove i do kraja kontrolisala i utakmicu i rezultat. Ovo je prvi poraz ”Leskovca 98”, koji, sada za vodećim Vranjem zaostaje 4 boda. U narednom kolu, protivnik će mu biti ”Dunav” iz Beograda, koji je do sada zabeležio samo dve pobede.