LIDER ZAUSTAVLJEN Leskovčani preskočili Kolubaru “k’o plitak potok”

Košarkaši Zdravlja naneli su prvu pobedu Kolubari u ovoj sezoni i zaslužili ovacije više od 1.000 navijača.

Leskovčani su sjajnom igrom u drugom poluvremenu bacili lidera na tabeli na kolena i na kraju slavili pobedu rezultatom 76:61, po četvrtinama 17:13, 8:19, 27:14 i 24:15.

Domaćin je u izjednačenoj prvoj četvrtini imao minimalnu prednost, ali su Lazarevčani u druoj četvrtini odličnom igrom u odbrani stigli do 7 poena prednosti za odlazak na odmor (25:32).

U nastavku sjajno izdanje domaćina koji je nošen podrškom sa tribina stigao do preokreta i sa 6 poena prednosti ušao u poslednjih 10 minuta. U četvrtom periodu nastavak raznovrsne i efikasne igre u napadu, uz čvrstu odbranu donosi veliki trijumf Leskovčana sa ogromnih 15 poena razlike protiv do ovog kola neporažene Kolubare.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Jović 17 (5 asistencija, 3 skoka), Mijajlović 2, Stojković 3 (3 skoka), Tešanović, Čvorović 10 (7 skokova, 2 ukradene lopte), Jovanović 10 (5 skokova, 2 asistencije), Ristić (2 asistencije), Dojčinović, Andrejević 5 (6 skokova), Tešović 11 (3/5 za tri), Stojiljković 5, Ljubenković 20 (index 24, 6 asistencija, 3 skoka).

Posle prve utakmice 7.kola Zdravlje Leskovac ima skor do 5 pobeda i 2 poraza i nalazi se na 2. mestu na tabeli Druge lige Srbije.