Dvojica Nišlija debitovala u fudbalskoj reprezentaciji Srbije

Na gostovanju Ukrajini u Harkovu Srbija je poražena sa 2:0. Golove su postigli Jevgenij Šakov u 38. minutu, a u 88. iz penala se upisao Jarmolenko.

Ono što je za nas na jugu najvažnije, debitovala su dvojica Nišlija. Aleksandar Jovanović debitovao je na golu, a pored njega, u napadu je debitovao fudbaler Atalante Aleksandar Pešić.

Selektor Slavoljub Muslin u ovoj prijateljskoj proveri odlučio je da šansu ukaže igračima sa manjom minutažom, a Nišlija je svojih 45 minuta iskoristio da se predstavi na odličan način. Obojica su ponikla u Radničkom, Jovanović je potom je igrao u Radu, Donjem Sremu i Paliću, a punu afirmaciju doživeo je prošle sezone u dresu Radničkog. Trenutno nosi dres Orhusa u kome je veoma brzo postao miljenik navijača.

Pešić je u Juniorskoj karijeri igrao u Radničkom, a u seniorskoj debitovao u OFI Kritu, potom je igrao za Šerif i Jagodinu, odakle se otisnuo u francuski Tuluz, a odakle je nakon 57 odigranih mečeva pozajmljen Atalanti.