Savremenim metodama do lepote

Slide Background
Build & Design
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

U subotu je u sali opštine Vlasotince održano predavanje o mogućnostima savremene medicine za ulepšavanje lica i tela. Govorilo se o lepoti.

O najsavremenijim metodama za ulepšavanje i korekciju lica govorila je dr Sanja Kulić, specijalista za plastičnu, rekonstruktivnu i estetsku hirurgiju. Ovom prilikom dr Kulić se posebno osvrnula na nehiruške metode i materijale koji pomažu podizanju kože lica, doprinose svežini i lepoti lica, njegovoj skladnosti i simetriji.

Po njenim rečima, hijaluronska kiselina, mezonit i botoks su materijali izbora u zavisnosti o kojoj korekciji je reč i šta pacijent želi. Međutim, biopolimeri nisu bezbedni, sve češće daju kasnije komplikacije te su zakonom zabranjeni. Kao komplikaciju, biopolimer može da izazove stvaranje granuloma, a pomeranjem materijala dolazi do asimetrije lica. Komplikacije izazvane aplikacijom biopolimera uklanjaju se lokalnim kortikosteroidima a veoma često i hiruškim putem.

„Hijaluronska kiselina je prirodni materijal koji se nalazi u koži a gubi se starenjem. Ubacivanjem hijaluronskih filera popunjavaju se bore, blago se vraća jedrina, koža izgleda prirodno, popravljaju se asimetrije i lice izgleda skladno. Najčešće se koristi za korekciju lica od jagodica naniže. Trajanje zavisi od kvaliteta, odnosno od gustine filera“, istakla je dr Sanja Kulić. Botoks je mišićni relaksans koji briše bore na određeno vreme i kod njega je prevencija ključna stvar kako se bore ne bi produbljivale. Tu postoji opasnost jer na tržištu ima jeftinih i nekvalitetnih materijala koji na duže vreme parališu mišiće lica i izazivaju njihovu atrofiju. Treći materijal izbora je 3 d mezonit. Reč je o biorazgradive nitima oko kojih se formira kolagena masa tako da se njihovom aplikacijom popravlja zategnutost kože.

„Lice je najdelikatnija regija u estetskom smislu tako da ne smeju da se prave greške. Ponekada i najminimalnija intervencija može biti estetski prihvatljiva. Važno je da intervenciju obavlja dobar estetski hirurg i da se pažljivo izabere materijal koji će da se aplikuje u kožu kako bi dao što bolji efekat i istovremeno bio bezbedan“, zaključila je dr Sanja Kulić.

Predavanje su organizovali Poliklinika Eskulap i Savet za zdravstvo i socijalnu politiku SNS Vlasotince.

Izvor:kcvlasotince.rs

Check Also

Iz gradskog budžeta isplaćeno više od 6 miliona dinara za prevoz zaposlenih u obrazovanju i 2,9 miliona za izgradnju ograde škole u Velikom Trnjanu

Danas je iz budžeta grada Leskovca isplaćeno 6.154.432,83 dinara za troškove prevoza zaposlenima u oblasti …

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *