Rukometaši Dubočice slavili u Kikindi

Rukometaši Dubočice 54 pobedili su kao gosti ekipu Kikinda Grindex rezultatom 25:27 (13:15).

Ovo je druga pobeda leskovačkog superligaša u dva odigrana kola Arkus lige u grupi “A”.

Posle početne prednosti za Kikinđane (10. minut 5:3) gosti su preuzeli kontrolu nad igrom na terenu i rezultatom (20. minut 7:10).

U nastavku slična situacija na terenu, a prednost Dubočica kretala se od 1 do 3 gola razlike. Kada se činilo da je pitanje pobednika blizu razrešenja (52. minut 21:25) ekipa Kikinde je serijom 4:0 uvela meč u dramatčnu završnicu (56. minut 25:25). “Vukovi” tada čvrtsom odbranom i raznovrsnim napadaom vraćaju stavri na svoje mesto i stižu do izuzetno važne pobede.

Za ekipu Dubočice 54 su igrali: Gašić, Cvetković 2, Simić 3, Džunić, V. Nikolić 3, Radulović 1, Marinković, Ristić, Pavlović, Mađar, Erić 1, Mitrović 1, Zlatanović, Matović 4, Atanasković 4, Radović 8 golova.

U sledećem, 3. kolu Dubočica 54 na svom parketu dočekuje Proleter iz Zrenjanina.