Otvorena izložba „Naša istorija, naša sećanja“

Slide Background
Build & Design
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

 

U Narodnom muzeju u Leskovcu  sinoć je otvorena izložba „Naša istorija, naša sećanja“  u čast sećanja na oslobođenje Srbije u jesen 1918. od strane Istočne armije, kao i  porodičnim sećanjima, koja žive i posle jednog veka.

Izložbu je otvorila zamenica gradonačelnika Jasmina Ranđelović, koja kaže da kroz izložbu dosta saznajemo o životima naših predaka, omogućavamo im da kroz naša sećanja žive i da se i dalje govori o njihovim velikim pohodima.

„Za vreme trajanja Velikog rata Francuska je svojim konstruktivnim ponašanjem pružila diplomatsku, političku, vojnu i finansijsku pomoć srpskoj vladi u realizaciji njenih ratnih ciljeva. Ona je olakšala srpskoj vojsci da izdrži brojna iskušenja za vreme trogodišnjeg rata u tuđini. Ova izložba je jedan od boljih načina da se podsetimo iskrenog prijateljstva francuskog i srpskog naroda. Poruka izložbe je da iskrena i duboka prijateljstva, stvarana u teškim ratnim uslovima treba da traju večno. Zato su Srbi na svom najlepšem platou u Beogradu podigli veliki spomenik zahvalnosti Francuskoj na kojem piše „Volimo Francusku kao što je ona nas volela.“ napomenula je direktor Mira Ninošević.

“Ova izložba predstavlja još jedan dokaz saradnje Francuske i Srbije. Za nas je veoma važno da zajednički obeležimo stogodišnjicu završetka Prvog svetskog rata, jer na ovaj način povezujemo ne samo Francusku i Srbiju na državnom nivou, nego i na nivou gradova i ličnih priča građana.” istakao je direktor Francuskog instituta u Srbiji i savetnik za saradnju i kulturu Ambasade Francuske Žan Batist Kizen.

Francuski institut u Srbiji u partnerstvu sa Schneider Electric i u saradnji sa lokalnim ustanovama kulture u Srbiji je realizovao ovu izložbu.

 

 

 

Check Also

Transformacija Doma vojske u Leskovcu: Potpisan ugovor za buduću gradsku koncertnu dvoranu

Danas je u Ministarstvu kulture potpisan ugovor o realizaciji, upravljanju i finansiranju pojedinačnog projekta Adaptacija …

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *