Moravac ORION odbranio trofej u Kupu Jablaničkog okruga

Fudbaleri Moravca ORION odbranili su trofej i četvrti put u poslednjih pet godina osvojili Kup Jablaničkog okruga.

Interesantan je podatak da je Moravcu ORION ovo peto uzastopno finale i četvrti trijumf u najmasovnijem fudbalskom takmičenju.

Dobar fudbal viđejn je na gradskom stadionu u svojevrsnoj kruni fubalske sezone. Moravac ORION je dobro otvorio otvorio utakmicu i večć u 12. minutu Banjac je asistenciju raspoloženog Cakića sa desne strane gađao i pogodio suptoran ugao gola Jedinstva.

Imali su Mrštančani priliku preko još jednom igrača iz omladinskog pogona, Lazara Markovića priliku da uvećaju viđstvo u 29. minutu, ali je Dinić uspeo da blokira udarac.

U 42. minutu posle slobodnog udarca sa leve strane, najbolje se u šesnaestercu Moravca ORION snašao Kostadinović idoneo rezultatsko izjednačenje.

U nastavku bolja igra branioca trofeja. Posle kornera u 55. minutu Stojanoviš je udarcem glavom sa 7-8 metara poslao loptu u mrežu Bošnjačana. Fudbaleri Jedinstva se nis predavali, zapretili su u 59. minutu preko Stojiljkovića ali je golman Mladenović bio na visini zadatka.

Minut kasnije Cakić iskosa sa desne strane, sa 12-13 metara preciznim udarcem pogađa mrežu srpskoligaša iz Bošnjaca i postavlja, pokazaće se, i konačan rezultat finala kupa.

Do kraja beležimo šanse Slavkovića u 63., Markovića u 85. Milana Đenića u 86. minutu, a na drigoj strani napadaš Bošnjačana Stojiljković je u nadokandi vremena oštro šutirao, ali je lopta završla pored stative.

Pehar pobedniku Kupa Jablaničkog okruga uručio je Radovan Stanković, potpredsednik Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Jabčaničkog okruga.

FINALE KUPA JABLANIČKOG OKRUGA

MORAVAC ORION – JEDINSTVO (BOŠNJACE) 3:1

Strelci: 1:0 Banjac u 12., 1:1 Kostadinović u 42., 2:1 Stojanović u 55., 3:1 Cakić u 60. minutu – Leskovac, Gradski stadion, gledalaca: 300, sudija: Milan Mitić (Leskovac), žuti kartoni: Marković, Palurović, Milan Đenić (Moravac ORION), Stojiljković (Jedinstvo).

MORAVAC ORION: M. Mladenović, Deljanin, Vulić, Banjac (Slavković), Marković, Cakić (N. Mladenović), A. Mitrović, Stojanović, Palurović, Gorčić (Miloš Đenić), Milan Đenić.

JEDINSTVO: Mišić, Kostić, M. Stanković, Mirković (Milošević), Mitrović (Đorđević), Kostadinović, Marković, Stojanović (Stojiljković), Z. Stanković, Arsić.

Igrač utakmice: Lazar Cakić (Moravac ORION)

Sutra je Vrbica: Praznik dečije radosti u Leskovcu

Sutra je Vrbica, Lazareva subota, dan koji se u Leskovcu tradicionalno obeležava kao praznik dečije …