Fudbaleri Dubočice osvojili bod na teškom gostovanju u Sremskoj Mitrovici

Slide Background
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Fudbaleri Dubočice osvojili su danas jedan bod na gostovanju u Sremskoj Mitrovici u duelu sa ekipom Radničkog.

Meč je završen rezultatom 1:1, a odigran je u okviru 8. kola Mozzart Bet Prve lige Srbije.

Leskovčani su prvi stigli do gola. U 60. minutu akcija gostiju išla je po levoj strani, Miljan Ilić je sa gol aut linije uputio centaršut na peterac, Milan Đokić je na „prvoj“ stativi prosledio loptu, ona je došla na „drugu“ stativu gde je bio agilni Predrag Đorđević i sa peterca plasirao loptu u mrežu domaćina.

Fudbaleri Radničkog, koji je prošlu sezonu završio na 5. mestu na tabeli PLS, su tada krenuli na sve ili ništa. Ofanziva se isplatila u 70. minutu kada je posle kornera sa desne strane lopta stigla do druge stative, a Nemanji Cvetkoviću je ostalo samo da se „pokloni“ i udarcem glavom pošalje loptu u mrežu Leskovčana.

Na kraju rivalima po jedan bod kojim zadovoljniji mogu biti Leskovčani koji se posle poraza od OFK Beograda i Tekstilca, i remija kod kuće sa Kolubarom i danas u Sremskoj Mitrovici sada nalaze na 10. mestu na tabeli sa 9 bodova i učinkom od 2 pobede i po 3 remija i poraza.

Mozzart Bet Prva liga Srbije – 8. kolo

RADNIČKI (SM) – GFK DUBOČICA 1:1

Strelci: 0:1 Predrag Đorđević u 60., 1:1 Nemanja Cvetković u 70. minutu – Sremska Mitrovica, gledalaca: 500, sudija: Igor Kovačević (Zemun), žuti kartoni: Cvetković, Ilić (Radnički), Nedeljković, Jovančić, Stevanović, Milić (Dubočica).

RADNIČKI: Ostojić, N. Cvetković, S. Cvetković, Gajić, Ilić, Isailović, Ivković (Tripković), Mitrović, Pius (Đukanović), Srbijanac (Miodragović), Stefanović.

DUBOČICA: Stanković, Belić, Ilić (Milinković), Jovančić, Milić, Nedeljković, Stevanović, Tasić (Stojanović), Zdravković, Đokić, Đorđević,

Prvenstvo u Prvoj ligi Srbije nastavlja se u sredu kada su na programu utakmice 8. kola. Duel Dubočice i Smedereva odložen je na zahtev Leskovčana, a nakon predloga iz FSS da traca na Gradskom stadionu u Leskovcu osveži pred duele Čukaričkog u Ligi konferencija i utakmicu reprezentacija Srbije i Bugarske u kvalifikacijama za Prvenstvo Evrope u fudbalu koja se 19. novembra igra u Leskovcu.

Svakog 9. maja svet obeležava Dan pobede nad fašizmom: Leskovac odao počast žrtvama

U znak sećanja na kapitulaciju Nemačke i pobedu savezničkih snaga nad fašizmom, svet obeležava Dan …