Slide Background
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Fudbaleri Radničkog doneli su 3 vredna boda u Niš sa gostovanja u Kruševcu gde ih je dočekala ambiciozna ekipa Napretka. Nakon preokreta i dva gola Cakija Stojanovića Nišlije su slavile sa 2:1 na stadionu „Mladost“.

Domaći su već u prvom minutu zapretili preko Vukanovića, čiji je šut iskosa blokirao Perendija. Nekoliko minuta kasnije, nakon vidnog presinga domaćih, usledio je i prvi šut Nišlija, u režiji Miloša Petrovića koji je uputio sa 20ak metara ali je bio neprecizan.

Kako je vreme odmicalo Radnički se polako oslobađao pritiska i preuzeo blagu inicijativu na sredini terena.

„Čarapani“ su svoje šanse stvarali uglavnom po bokovima, a Vukanović je bio kreator većine njih. Igrao se 15. minut kada je Vulić iz mrtvog ugla uputio u šesnaesterac nešto izmedju centaršuta i šuta ali je golman Bajić bio na visini zadatka i sprečio opasnost.

U dvadesetom minutu, nakon nekoliko polušansi Čarapani su uspeli da realizuju svoju akciju i postignu gol. Vukanović je ubacio loptu iza leđa niške odbrane, a za završnicu pobrinuo se Ndaje, koji je iskoristio nepažnju i slobodan prostor i glavom plasirao loptu u gornji desni ugao Bajića za 1:0.

Saša Stojanović pokušao je nakon kornera u izvedbi Arsića da ublaži prednost nekoliko minuta kasnije ali je golman Petrović „izboksovao“ njegovu loptu na ivici peterca. Radnički ponovo preuzima inicijativu ali bez konkretne prilike.

Nakon očiglednog faula za Nišlije, kada je oboren Travančić a sudija pustio prednost, Vulićev šut sa distance odbranio je Bajić. Lopta je potom nekoliko minuta kružila po sredini terena, a obe ekipe smirile su tempo i viđena je nešto sporija igra.

Usledio je potom prekid i centaršut Gobeljića ka Alivodiću koji je sa par metara udaljenosti šutirao i mogao da povisi prednost, ali se spetljao i lopta je završila u rukama Bajića. Napredak je celo poluvreme bio dobro organizovan i disciplinovan naročito u odbrani pa gosti nisu mogli do izjednačenja, na odmor se otišlo rezultatom 1:0 u korist Kruševljana.

U drugom poluvremenu totalni preokret, Napredak i Radnički zamenili su uloge a Nišlije su iz svlačionice izašli potpuno preporođeni. To se ubrzo videlo i na terenu, već u 46. minutu kada su došli do izjednačenja preko Saše Stojanovića. Nakon kornera koji je odlično izveo Noma, Caki je atraktivnom završicom plasirao loptu iza leđa Petrovića i doneo rezultatski egal.

Tri minuta kasnije strelac izjednačujućeg gola oboren je negde na sredini terena a domaći su dobili drugi žuti karton. Međutim, to nije zaustavio Nišlije u pohodu ka drugom golu. Isti igrač se upisao u listu strelaca, a ponovo je asistent bio japanski internacionalac Noma. Nakon sjajnog solo prodora Nome, Saša Stojanović šutirao je sa nekih 15 metara iskosa, napravio pravi slalom i poslao loptu u mrežu već savladanog Petrovića, nanizavši još 3 igrača odbrane ispred njega.

Igrao se 78. minut kada je Popara uputio pas do Mrkića koji šutira preko gola Kruševljana.

Dvostruki strelac u redovima Nišlija, Caki Stojanović, morao je da napusti igru nakon povrede a umesto njega ušao je Stanojević. Stanković je dobio opomenu nakon oštrog starta na sredini terena jer su domaći ponovo počeli da pritiskaju kako bi došli do eventualnog izjednačenja.

U 90. minutu dosuđen je penal za Radnički, nakon faula Miladinovića nad Mrkićem. Mrkić je šutirao u levo a golman Petrović bio je na visini zadatka i sprečio uvećanje prednosti za Nišlije. Napredak je potom krenuo u kontru po levoj strani, Gobeljić je uspeo da izbori samo korner za svoj tim. Bez opasnosti po Radnički. Usledio je i pokušaj Jessea ali je Bajić ponovo bio dominantniji.

Nakon petominutnog produžetka sudija je svirao kraj i Radnički je u Niš odneo vredna 3 boda. Nišlije su trenutno na deobi 5. mesta sa današnjim rivalom, oba tima imaju po 36 bodova.

NAPREDAK – RADNIČKI 1:2 (1:0)

Kruševac, 4.mart

Stadion „Mladost“

Gledalaca: 3000

Sudija: Ilija Brdar (Novi Sad)

Strelci: 1:0 – Ndiaye u 20. minutu, 1:1 – Stojanović u 46. minutu, 1:2 – Stojanović u 50. minutu

Žuti kartoni: Šljivić, Miladinović  (Napredak), Stanković (Radnički)

NAPREDAK: Petrović, Ndiaye, Urošević, Miladinović, Tubić, Simonović (od 84. minuta Sekidika Jesse), Šljivić, Vulić (od 78. minuta Branimir Petrović), Alivodić (od 65. minuta Bojan Beljić), Gobeljić, Vukanović.

RADNIČKI: Bajić, Petrović, Perendija, Stanković, M.Živković, Tomić, Arsić, Stojanović (od 86. minuta Stanojević), Noma, Travančić (od 62. minuta Marko Mrkić), Kojić (od 77.minuta Pavle Popara).