Počela isplata polovine minimalca za 1.140.000 radnika, do kraja meseca i pomoć za hotele

Isplata polovine minimalne zarade za mart, iz trećeg paketa državne pomoći, za koju se prijavilo 251.517 firmi, počela je danas.

Za ovu pomoć prijavljeno je 1.140.000 radnika, a novac na namenske račune, u visini od 17, 5 milijardi dinara lećiće danas.

Do kraja ovog meseca biće isplaćena i pomoć gradskim hotelima, za koje je takođe završeno prijavaljivanje a prijave se trenutno analiziraju.

Hoteli će dobiti još jednu vrstu direktne podrške države u visini od 350 evra po individualnom ležaju i 150 evra po smeštajnoj jedinici. Tu vrstu pomoći hoteli su imali i krajem prošle godine.

Check Also

Goran Cvetanović: Mirno, demokratski, ujedinjeno borićemo se za napredak ove zemlje i našeg grada, da nikad Leskovac i Srbija ne stanu

Predsednik Gradskog odbora Srpske napredne stranke i gradonačelnik Leskovca dr Goran Cvetanović održao je danas …