Poraz košarkaša Zdravlja u duelu sa Slobodom

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras na svom terenu u duelu sa Slobodom rezultatom 84:94 (22:23, 20:25, 18:27, 24:19).

Užičani su posle izjednačene prve, u završnici druge četvrtine stigli do 6 poena u prednosti.

Bolje su gosti ušli i u nastavak meča pa su u 27. minutu stigli do velikih 14 poena razlike (52:66). Na početku poslednje četvrtine najveća porednost gostiju (60:75).

Domaći su tada zaigrali efikasnije u napadu i predvođeni Harvey-em najavili neizvesnu završnicu (36. minut 77:82). Odličan sastav Slobode je uspeo da zaustavi nalet Leskovčana i u završnici prednost najpre podigne i zatim i održi na 10 poena razlike.

Za ekipu Zdravlja su igrali: D. Jović 9 (3 asistencije), Gavrilović, Đ. Jović 3, Harvey 37 (index 40, 5/9 za tri, 9/11 za dva, 7 skokova, 3 asistencije), Andrejević 10 (5 skokova, 3 asistencije, 4/5 za dva), Chiglikov 2 (3 skoka), Dugalić 7 (4 skoka), Blakney 8 (5 skokova), Callahan 2 (4 asistencije, 3 skoka).

U sledećem, 8. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Zdravlje gostuje u Kragujevcu gde će odmeriti snage sa ekipom Radničkog, a već za vikend dočekuje ekipu Čačka.