POBEDA U ČAIRU Srpkinje se plasirale na SP u rukometu

Dupli program u hali “Čair” privukao je večeras ljubitelje rukometa koji su po simboličnoj ceni od 200 dinara mogli da pogledaju mečeve kvalifikacija ženske i muške rukometne reprezentacije.

Prvi na programu bio je meč ženskih reprezentativki koje su sa prednošću od 10 golova  dočekale Italijanke u revanš meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Srpkinje su još jednom savladale ekipu Italije, ovog puta rezultat je glasio 34:16.

Rukometašice Srbije su već na početku meča napravile odličnu seriju od 5-0 i time u startu stekle važnu prednost pred nastavak meča. Obrana je bila na visini zadatka što je sprečilo Italijanke da zatresu mrežu Kolundžićeve čitavih 7 minuta, a gošće su imale i nekoliko izgubljenih lopti zbog nespretnog dodavanja. Pri rezultatu od 8:2 Srpkinje su postigle fantastičan gol u režiji Šlezak Krpeževe i odvojile se na 7 golova razlike, što je bila najveća prednost do tada.

Dva minuta pre kraja prvog dela igre Srbija je bila u prednosti od 10 golova, rezultat je bio 13:3. Ipak, nije bilo opuštanja pa su usledila dva brza gola, po jedan na obe strane. To je bio krajnji rezultat u prvom poluvremenu pa se na odmor otišlo sa rezultatom 14:4.

Dobar početak druge deonice meča za rukometašice u crvenim dresovima, koje su se u prvim minutima ponovo odvojile na 13 razlike i jasno stavile do znanja da će i ovaj meč rešiti u svoju korist i to sa dvocifrenom prednošću. Kolundžićevu je na golu zamenila Kristina Graovac koja je imala nekoliko zapaženih intervencija.

Italijanke su se dobro ispromašivale, što su naše igračice iskoristile i brzim kontrama uvećavale prednost. Italijanke su bile prinuđene da tokom čitavog poluvremena jure razliku od 13 pa i 14 golova,a nakon 22 minuta igre razlika je bila čak 16 golova. Krajnji rezultat nakon 60 minuta igre bio je 34:16.

Srbija se ovom pobedom plasirala na Svetsko prvenstvo koje će se u decembru održati u Nemačkoj.

Kvalifikacije za plasman na Svetsko prvenstvo

SRBIJA – ITALIJA 34:16 (14:4)

Dvorana: Čair, Niš, Gledalaca: 2000,  Sudije: Georgios Panayides (Kipar) i Marios Andreou (Kipar).

SRBIJA: Radosavljević, Krpež Šlezak, Milojević, Kuridža, Lavko, Damnjanović, Janjučević, Georgijev, Pop-Lazić, Obradović, Kolundžić, Nikolić, Milošević, Stoiljković, Graovac, Dmitrović.

ITALIJA: Trombetta, Gheorghe, Dalla Costa, Rotondo, Del Balzo, Cappellaro, Pruenster, Ghiladri, Ettaqui, Luchin, Dibona, Napoletano, Babbo, Fanton, Ravas, Crosta.