Zdravlje u Vršcu “palo” u završnici

Košarkaški Zdravlja poraženi su večeras na gostovanju u Vršcu u duelu sa istoimenim domaćim timom rezultatom 82:76 (17:20, 19:23, 25:13, 21:10).

Leskovčani su u poslednjoj utakmici u ovoj godini pružili snažan otpor favorizovanom domaćinu koji se nalazi na 2. mestu na tabeli AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Zdravlje je odlično otvorilo meč i u jednom od najboljih poluvremena u ovoj sezoni u jednom trenutku imalo i 14 poena prednosti (16. minut 22:36). Kvalitetan sastav Vršca koji sa klupe predvodio bivši trener leskovačkog prvoligaša Lazar Spasić je do odmora uspeo da smanji prednost gostiju na 7 poena (36:43).

U nastavku košarkaši Vršca za nepuna 4 minuta sjajnom serijom 18:4 prave potpuni preokret i stižu do 7 poena prednosti (24. minut 54:47).

U poslednju četvrtinu Vršac je ušao sa 5 poena u plusu (61:56). Leskovčani se nisu predavali i dobrom igrom najavili su neizvesnu završnicu (32. minut 61:60, 34. minut 65:64).

Mini seriju promašaja gostiju borbeni domaćini koriste da stignu i do 11 poena prednosti (38. minut 81:69) koju su uspeli da na kraju pretvore u 11. prvenstveni trijumf ove sezone.

Za ekipu Zdravlja su igrali: D. Jović 7 (3 asistencije), Gavrilović (3 skoka), Đ. Jović 7 (3 skoka), Harvey 9 (3 skoka), Andrejević 8 (4 skoka), Tasić 7 (4 skoka), Dugalić 2, Blakney 11 (3 skoka), Callahan 11, Đorđević 14 (3 skoka).

U Košarkaškoj ligi Srbije na redu je kratka pauza za Novogodišnje praznike. Prvenstvo se nastavlja 4. januara kada su na programu utakmice 16. kola, a Zdravlje gostuje u Valjevu ekipi Metalca.