Vranjanci slavili u Leskovcu u rukometnom derbiju “južne pruge”

Rukometaši Vranja 1957 savladali su u Leskovcu Dubočicu 54 rezultatom 27:31, poluvreme 14:16 i nastavili trku sa Novim Pazarom za prvo mesto koje vodi u rukometnu elitu.

Leskovčani su odlično otvorili derbi “južne pruge” (6. minut 3:0) i najavili da će favorizovani Vranjanci morati dobro da se pomuče kako bi kući odneli bodove. U izjednačenom prvom poluvremenu do odlaska na odmor nijedan od rivala nije imao više od 2 gola prednosti.

Na početku drugog dela igre Milenković sa dva gola po prvi put donosi gostima 4 gola prendosti (32. minut 14:18). Leskovčani se nisu predavali, i u dva navrata su dolazili n tri gola razlike (21:24 i 23:26). Iskusni sastav Vranja koji sa klupe predvodi v.d. selektora Ljubomir Obradović u završnici nije dozvolio iznenađenje i psole vođstva od 6 golova razlike (55. minut 23:29) mirno je priveo utakmicu kraju.

DUBOČICA 54 – VRANJE 1957 27:31 (14:16)

Sportski centar Dubočica, gledalaca: 700, sudije Kola, Milošević, sedmerci: Dubočica 2(2), Vranje 4(2), isključenja: Dubočica 10, Vranje 10 minuta.

DUBOČICA 54: Mairnković, Pešić, Cvetković 3, Seizović 2, Čičić 3, Nikolić, Jocić 3, Simić, Filipovič 6, Arsić, Đurovič, Gašić, Vasić 2, Radivojević 5, Đorđević 3, Petrović.

VRANJE 1957: Petrović, Breti, Aleksić, Đorđijević, Kostić, Čolović, Laković 1, Jelić, Ristović 3, Pavlović, Milenković 8, Savić 6, Minić 4, Atanasković 6, Vokši 3.

Takmičenje u besedništvu: Oda Vladiki Nikolaju Velimiroviću u Domu kulture Vučje

U Domu kulture “Vučje” održaće se 23. maja 2024. godine jedinstveno takmičenje u besedništvu posvećeno …