Spartak prejak za Leskovčane

Košarkaši Zdravlja poraženi su danas u Leskovcu u duelu sa Spartakom rezultatom 66:89 (14:26, 14:21, 18:24, 20:18) u utakmici 29. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Spartak Office Shoes sa budžetom od 200 miliona dinara danas je jednostavno bio prejak za Leskovčane u čijim su redovima debitovali juniori Nikola Ilić i Marko Savić. Bila je to rutinska pobeda košarkaša Spartaka koji su ostavili utisak najbolje i najkompletnije ekipe koja je ove sezone gostovala u Leskovcu.

Od samog početka bilo je jasno da će Subotičani opravdati ulogu favorita, posebno zbog činjenice da je Leskovčanima ovo bio drugi susret u neptune 48 sati. Domaćin je izašao u susret gostima koje očekuje plej of ABA 2 lige, pa je meč sa subote pomeren na petak, a posebne reči zahvalnosti zbog toga je na konferenciji uza medije uputio trener Spartaka Vladimir Jovanović.

Domaćin sa sedmoricom igrača u “rosteru”, uz debitantski nastip Ilića i Savića kojima je trener Nikola Ristić pružio priliku da u završnici meča zaigraju za svom tim u KLS.

Gosti kompaktni, jaki i odlično popunjeni na svim pozicijama, vođeni sa klupe sjajnim trenerom Vladom Jovanovićem, već su u prvoj četvrtini najavili da su u Leskovac došli po bodove. Pružio je Jovanović priliku svim igračima, raspodelio minutažu u duelu u kome je Spartak u jednom trenutku imao i 33 poena prednosti (37. minut 54:87).

Na kraju sportski pozdrav dva rivala, uz jasan stav trenera Vlade Jovanovića koji je na konferenciji za medije po završetku utakmice izražio žaljenje zbog činjenice da Zdravlje ispada iz KLS i naglasio da su Leskovac i Zdravlje dugo na košarkaškoj mapi Srbije i regiona i da im je mesto u Košarkaškoj ligi Srbije.

ZDRAVLJE LESKOVAC – SPARTAK OFFICE SHOES 66:89 (14:26, 14:21, 18:24, 20:18)

SC Dubočica, gledalaca: 400, sudije: Zdravković, Ilić, Stanković.

ZDRAVLJE LESKOVAC: Harvey, Jović 7, Gavrilović 5, Ilić, Savić, Tasić 7 (8 skokova), Dugalić 9, Blakney 21 (6 skokova), Callahan 15 (4 asistencije), Đorđević – Marinković 2.

SPARTAK OFFICE SHOES: Cerovina 7, Cvetković 5, Stepanović 9, Kutlešić 6, Milisavljević 11 (6 asistencija), Radosavljević 18 (5 asistencija, 5 skokova), Medarević 6 (5 skokova), Tejić 7 (7 skokova), Lazić 11 (2/2 za dva), Gordić 3 (4 asistencije, 4 skoka), Sokolović 2, Barna 4.

POLETI VISOKO I OSVAJAJ FREEBETOVE SVAKOG DANA!

Uz popularnu igru Super Heli u Meridianu te čekaju freebetovi svakodnevno sve do kraja aprila! …