Revija golova na Čairu završena bez pobednika

Na prvenstvenoj utakmici Radnički Niš – Borac iz Čačka viđena je danas prava goleada s krajnjim rezultatom 3:3. Rezultat se lomio u poslednjim minutima.

Radničkom je ovo peta utakmica, završena bez pobede. Niški tim sada ima 29 bodova, a u sledećem kolu gostuje Crvenoj Zvezdi.

Radnički je od starta kontrolisao igru, Pavkov je bio u prilici u samom uvodu meča, ali je odbrana odlično reagovala. U 21. minutu Uroš Delić je primio looptu na 40 metara, protrčao pored Stankovića, utrčao u šesnaesterac i preciznim udarcem plasirao loptu u nebranjeni deo mreže Bajića. Tijago Galvao poslao je loptu pored Nikole Stankovića, koji je u pokušaju da preseče pas, uspeo da se oklizne, prihvatio ju je Stefan Mihajlović i uvećao prednost na 2:0. Drugi gol kao da je naljutio Nišlije, za samo 30 sekundi Radnički je postigao gol, Arsić je sa desne strane postigao gol preciznim udarcem sa 18 metara, a samo par sekundi kasnije Mrkić je sjajno proigrao Petrovića, čiji je udarac na putu ka golu udario nekog iz redova Borca, a lopta je promenila pravac i završila iza leđa Aleksića.

U drugom poluvremenu na terenu je postojala samo jedna ekipa, a pritisak Nišlija isplatio se u 60. minutu. Nakon kornera Arsića, Pavkov je raspalio po lopti glavom, Aleksić je uspeo da reaguje, na odbitak je natrčao Mrkić, koji je imao lak zadatak i doneo vođstvo Radničkom. Činilo se da će Radnički konačno upisati pobedu, ali do toga nije došlo. Lazar Jovanović je prošao pored Stankovića i Ignjatovića, uposlio Stefana Mihajlovića, volejem je poslao loptu ispod prečke, konačni rezultat 3:3 postavljen je u 74. minutu. Borac je u završnici meča mogao i do pobede, na pas Galvaa, lopta je pronašla Stankovića, njegov udarac sa ivice šesnaesterca zaustavio je krajnjim naporima Vladimir Bajić.

RADNIČKI – BORAC 3:3 (2:2)

Stadion Čair. Gledalaca: 1500. Sudija: Novica Anđelovski (Kačarevo). Strelci: 0:1 Delić 21. -0:2 Mihajlović 36. -1:2 Arsić 38. -2:2 Petrović 38. -3:2 Mrkić 60. -3:3 Mihajlović 74. Žuti kartoni: Petrović, Stanojević, Pavkov (Radnički), Delić, Jovanović, Marčić, Aleksić (Borac).

RADNIČKI: Bajić, Petrović, Bulatović, Stanković, Radivojević (od 46. Ignjatović), Stanojević, Arsić, Stojanović (od 64. Mitrović), Aleksandar Jovanović (od 77. Dušan Živković), Mrkić, Pavkov.

BORAC: Aleksić, Tanasin, Delić, Drašković, Obradović (od 84. Anđelković), Kostić, Krstić, Mihajlović, Tiago, Zoćević (od 31. Marčić), Jovanović (od 90+2. Stanković).