Poraz košarkaša Zdravlja u duelu sa Tamišom

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras u Leskovcu u duelu sa ekiom Tamiša rezultatom 77:92 (18:24, 18:24, 19:25, 22:19) u utakmici 19. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Meč je odigran u Leskovcu, u Sportskom centru Dubočica, a domaćin nije uspeo da odbrani domaći teren u duelu sa direktnim rivalom u borbi za opstanak u KLS.

Leskovčani su loše otvorili meč i dozvolili solidnim gostima da stignu do velike prednosti (17. minut 26:44) koja je bila nenadoknadiva za sastav domaćina. U prvom poluvreme košarkaši Zdravlja su napravili nekoliko početničkih grešaka, imali čak 14 izgubljenih lopti što su gosti znali da kazne.

U nastavku period bolje igre domaćina koji su uspeli da spuste prednost Tamiša i do jednocifrene razlike, ali snage za nešto više od toga jednostavno nije bilo. Gosti su u druom poluvremenu ostali bez do data najefikasnijeg pojedninca Andrews-a zbog povrede, u poslednoj četvrtini su i četvorica Vrščana morali van parketa zbog 5 penala. Smanjili su domaći broj izgubljenih lopti, pa su na kraju imali samo dve više od gostiju, a u drugih 20 minuta samo su 2 dva puta košarkaši Zdravlja izgubili loptu. Ni bolji skok (29/27) nije pomogao domaćinu u večeri kada je šut za tri poena bio katastrofalan – 5/25 uz čak 10 promašaja sa linije slobodnih bacanja – 22/32.

Na kraju pobeda gostiju koji su napravili važan korak ka opstanku, dok košarkaške Zdravlja očigledno očekuje bitka sa Slogom i Novim Pazarom u pokušaju da sačuvaju prvoligaški status.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Elvis Harvey 20 (index 27, 14 skokova, 4/6 za dva), Dragomir Jović 20 (index 21, 3 skoka, 6/8 za dva), Gavrilović 2, Đ. Jović, Andrejević 8, Stanojković, Nikolić 9 (3 asistencije), Tasić, Dugalić 7, Blakney 2 (4 asistencije, 3 skoka), Callahan 4 (3 asistencije), Đorđević – Marinković 5 (5 skokova, 3 asistencije).

U sledećem, 20. kolu košarkaše Zdravlja očekuje novi duel sa rivalom u borbi za opstanak i gostovanje ekipi Novog Pazara.