Nišlije jače od tradicije: Jagodina – Radnički (Niš) 1:2

Pala je još jedna neugodna tradicija. Fudbaleri Radničkog pobedili su Jagodinu u gostima.

Rezultat u veoma važnoj utakmici bio je 1:2, a golove su postigli Marjanović i Bulatović. Imao je Radnički priliku da uveća vođstvo iz penala, ali je Đuričković bio neprecizan sa bele tačke.

Obe ekipe u meč su ušle sa kadrovskim problemima. Zbog povrede Mojsilović nije mogao da računa na Nikolića, Miladinovića Stojimirovića i Martinovića. Rastavac je bio primoran na promene zbog povrede Živkovića i Marka Tomića, koji se povredio u utakmici Kupa Srbije sa Partizanom u Beogradu.

U Jagodinu su igrači Radničkog došli sa jasnom namerom da ostvare važnu pobedu, već nakon četiri minuta igre pokazali su da ambicije nisu nerealne. Loše su reagovali domaći fudbaleri posle prekida, a u gužvi se najbolje snašao Saša Marjanović, koji je svojim četvrtim golom doneo prednost Radničkom.

Uvodna euforija nije splasnula, Radnički je nastavio sa napadačkom taktikom i posle gola. Kao po staroj navici, nakon gola, Marjanović je bio i asistent. Nakon kornera loptu je glavom udario Radoš Bulatović za drugi gol Radničkog. Igrao se 11. minut. Do sredine poluvremena Radnički je igrao istim tempom, a kako se poluvreme bližilo kraju igrači Radničkog igrali su strpljivije sa namerom da na pauzu odu sa dva gola prednosti. Takođe treba istaći i sjajnog golmana Aleksandra Jovanovića koji je u više navrata maestralno sačuvao gol svog tima.

Početkom drugog poluvremena pripretili su igrači Jagodine, a Jovanović odlično reagovao. Deset minuta kasnije iz prekida Uroš Nikolić pokušao je da ugrozi gol „Reala sa Nišave“ a njegov udarac prošao je pored stative Jovanovića. Mirno je bilo sve do 70. minuta kada je Petrović napravio faul u svom šesnaestercu, Stojiljković je pokazao na belu tačku. A siguran je bio Uroš Nikolić. Treba istaći da se Radnički povukao u drugom delu, očigledno zadovoljan stečenom prednošću.

Jedanaest minuta kasnije, ponovo je dosuđena najstroža kazna. Mrkić je povukao kontru, sustigao ga je Filipović. Penal za goste šutirao je Đuričković, a Tatić bio na visini zadatka, nema promene rezultata.Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja, te je četa Milana Rastavca još jednom slavila na gostovanju.

U sledećem kolu u petak, Radnički u Nišu dočekuje Novi Pazar.

JAGODINA – RADNIČKI 1:2

Stadion: Gradski (Jagodina) Sudija Stojiljković Igor (glavni); Stojković Uroš, Bogićević Dragan

Jagodina: Tatić, Đorđević, Gašić, Filipović, Marić (Milošević), Kyeremeh, Mitošević, Knežević (Popović 74’), Jevtić (Stojimirović 74’), Nikolić, Savković.

Radnički: Jovanović S. A, Petrović, Bulatović D, Bulatović R, Lakić Pešić, Bogdanović, Đuričković, Marjanović, Mrkić, Apostolović (Todorović 46’), Jovanović.

S. Mirković

Novi krug igre “Uzmi račun i pobedi” početkom maja – Dvostruka šansa za plaćanje karticama

Nagradna igra “Uzmi račun i pobedi” ulazi u novi ciklus s većim iznosima i boljim …