
U Domu Narodne skupštine Republike Srbije danas su uručene diplome učenicima koji su tokom školske 2025/2026. godine osvojili prva mesta na republičkim takmičenjima, kao i zahvalnice njihovim nastavnicima i mentorima.
Među nagrađenima našli su se i učenici Trgovinsko-ugostiteljske škole iz Leskovca, koji su zahvaljujući ostvarenim rezultatima svrstani među najuspešnije srednjoškolce u Srbiji. Njihovi uspesi predstavljaju potvrdu znanja, rada i posvećenosti, ali i kvaliteta obrazovanja koje ova škola pruža svojim učenicima.
Priznanja su uručena i nastavnicima i mentorima koji su svojim stručnim radom i podrškom doprineli ostvarivanju vrhunskih rezultata na državnim takmičenjima.
Nakon svečane dodele, za nagrađene učenike i njihove profesore organizovan je obilazak zgrade Narodne skupštine Republike Srbije, tokom kojeg su imali priliku da se upoznaju sa istorijom i značajem jedne od najvažnijih državnih institucija.
Uspeh leskovačkih srednjoškolaca još jednom je potvrdio da se trud, znanje i predan rad prepoznaju i vrednuju na najvišem nivou, a Trgovinsko-ugostiteljska škola nastavila je niz zapaženih rezultata na republičkim takmičenjima.
Foto: FB Grad Leskovac
Dnevnik Juga Dnevne internet novine juga Srbije
