LESKOVČANI U SERIJI POBEDA: Košarkaši Zdravlja trijumfovali u Zrenjaninu u dramatičnoj završnici

Košarkaši Zdravlja pobedili su danas u Zrenjaninu ekipu Proletera rezultatom 77:78 (28:22, 13:25, 21:13, 15:18).

Leskovčani su seriju pobeda u prvenstvu Druge lige Srbjije nastavili posle dramatične završnice, a odlučujući poen postigao je Filip Pejović sa linije slobodnih bacanja 3 sekunde pre kraja.

Gosti su bolje otvorili meč (4. minut 5:11), ali su domaći preokrenuli rezultat i najavili dramatičan meč (9. minut 26:17). U drugoj četvrtini bolja igra Leskovčana koji su serijom 0:9 započeli drugi period (14. minut 28:31).

Nastavili su košarkaši Zdravlja u odličnom ritmu (18. minut 32:44), ali su Zrenjaninci do odlaska na odmor ipak uspeli da smanje razliku na 6 poena (41:47).

Na početku drugog poluvremena nastavak dobre igre domaćina (23. minut 49:49), zatim i nova serija Leskovčana (28. minut 52:60), ali su od tog trenutka do kraja trećeg perioda Zrenjanci serijom od 10:0 stigli do 2 poena “viška” (62:60) i sa tom minimalnom prednošću ušli u poslednjih 10 minuta igre.

U poslednjoj četvrtini igralo se “koš za koš”, a u pra navrata Zdravlja je imalo 4 do 6 poea prednosti. Duel Zrenjaninaca i Leskovčana ušao j eu dramatičnu završnicu u kojoj su gosti imali više koncentracije i mirniju ruku i na kraju slavili izuzetno važnu pobeda koja otvara vrata Košarkaške lige Srbije.

Za ekipu Zdravlja su igrali: D. Jović 8 (4 skoka, 3 asistencije), Jovanović 18 (šut iz igre 5/6, index 16), Stojković 5 (3 skoka, index 10), Petković 9 (4 asistencije, 3 skoka, index 12), Tasić, Bjelak 11 (5 skokova, 3 asistencije, index 10), Radivojević 6 (2/4 za tri), Pejović 12 (3 skoka, šut iz ogre 4/6, indec 14), Spasić, Marković 9 (5 skokova, šut iz ogre 3/5, index 13), Đ. Jović.

Posle 3. kola Plef ofa, ukupno 9. kola kada se dodaju i rezultati iz prvog dela sezone, košarkaši Zdravlja zauzimaju 1. mesto na tabeli sa 16 osvojenih bodova, koliko ima i Slodes ali su Leskovčani prvi međusobni duel rešili u svoju koristi.

U sledećem, 4. kolu Plej ofa Druge lige Srbije Zdravlje u Leskovcu dočekuje ekipu Beovuk 72 iz Beograda.

U subotu Uskršnje druženje za sve mališane na Gradskom trgu: Umetnički program, radionice za najmlađe, igra i zabava

U subotu, 27.4.2024. godine, u periodu od 10 do 12 časova, na veliki dečji praznik …