LESKOVČANI U SERIJI: Košarkaši Zdravlja ubedljivi protiv Železničara

Košarkaši Zdravlja obradovali su večeras svoje navijače trećom uzastopnom prvenstvenom pobedom u Drugoj ligi Srbije.

Posle Mladosti SP u Leskovcu (+23) i Proletera u Zrenjaninu (+18), Leskovčani su kao domaćini ubedljivo pobedili i Železničar iz Čačka rezultatom 96:74 (17:20, 32:16, 33:18, 14:20).

Posle izjednačene prve četvrtine domaćin je u drugom periodu “dodao gas” i vrlo brzo su stvari došle na “svoje” mesto (18. minut 42:32).

Posle odmora prednost Zdravlja rasla je iz minuta u minut pa je u 28. minut dostigla i maksimalni 33 razlike (82:49). Poslednja četvrtina bila je ponovo prilika i za mlađe igrače koji su poenima ili skokvoima poput Ilića i Petković pokazali da njihovo vreme tek dolazi.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Radivojević 13 (3/6 za tri, 3 skoka, 3 asistencije), Jugović 16 (5/6 za dva, index 18), Veličković 16 (7 asistencija, 4 skoka, 3/5 za tri, index 25), Petković (5 skokova), Stojković 8 (2/2 za tri, 3 asistencije), Nedeljković 2, Dojčinović 7 (2/3 za dva, 4 skoka), Marić 13 (5/7 za dva, 5 skokova, 4 asistencije, index 14), Prica 9 (7 skokova, 3 asistencije), Prokić 12 (5/6 za dva, 5 skokova, 4 asistencije, index 14), Ilić (5 skokova).

U sledećem, 7. kolu Druge lige Srbije Zdravlje gostuje u Kraljevu gde će odmeriti snage sa ekipom Sloge.

U DK Grdelica održan turnir u stonom tenisu

U Domu kulture u Grdelici održan je turnir u stonom tenisu. Turnir je otvorio direktor …