Leskovčani obradovali svoje navijače posle dva poraza na gostovanjima

Povratak u Leskovac označio je i povratak na pobednički kolosek košarkaša Zdravlja.

I šestu utakmicu na svom terenu košarkaši Zdravlja rešli su u svoju korist i očekivano stigli do pobede u duelu sa Sokobanjom rezultatom 85:77, po četvrtinama 25:27, 28:19, 19:14 i 13:17.

Gosti su dobro otvorili meč i šuterskoj prvoj četvrtini stekli dva poena prednosti. U drugoj četvrtini Leskovčani nastavljaju u dobrm košgeterskom ritmu, dok su gosti iz Sokobanje u ovom periodu zaustavljeni na 19 poena pa se na odmor otišlo sa 7 poena prednosti u korist domaćina (53:46).

U nastavku znatno manje poena, umor i pad koncentracije učinili su svoje, pa su domaći košarkaši u poslednju četvrtinu ušli sa 12 poena “viška” (72:60). Gosti su u poslednjoj četvrtini uspeli da smanje prednost domaćina, ali za više od toga nisu imali ni snage ni kvaliteta.

14. Vlasotince  11 1 10 740:986 12

U sledećem, 12. kolu Zdravlje Leskovac gostuje u Surdulici gde će odmeriti snage sa ekipom Radnika koju sa klupe vodi leskovački trener Ivan Zdravković.