Košarkaši Zdravlja poraženi na gostovanju u Valjevu

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras u Valjevu u duelu sa ekipom Metalca rezultatom 94:79 (24:21, 22:27, 29:23, 19:8).

Meč je odigran u okviru 16. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Leskovčani su loše otvorili meč (5. minut 13:0), ali su do kraja prvog perioda uspeli da svedu prednost Valjevaca na samo tri poena.

U drugoj četvrtini bolja igra gostiju koji su stigli i do potpunog rezultatskog preokreta i sa 2 poena prednosti otišli na domor (46:48).

Zdravlje je u nastavku stiglo i do 5 poena prednosti (25. minut 57:62), ali je iskusni sastav Metalca do kraja treće četvrtine uspeo da napravi mini preokret i u završnih 10 minuta uđe sa 4 poena “u plusu” (75:71).

U završnici odlična igra domaćih košarkaša, pre svega u odbrani, i na kraju pobeda koja Metalac vodi u bolju polovinu tabele.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Jović (5 skokova), Gavrilović, Harvey 21, Andrejević 8, Ilić, Tasić, Dugalić 10 (10 skokova), Blakney 5 (6 skokova), Callahan 18 (8 asistencija), Đorđević – Marinković 21 (7 skokova).

U sledećem, 17. kolu Zdravlje u Leskovcu dočekuje Dynamic Balkan Bet.