Košarkaši Zdravlja i pored poraza u Kraljevu izborili opstanak u Prvoj Košarkaškoj ligi Srbiji

Košarkaši Zdravlja izborili su opstanak u Prvoj Košarkaškoj ligi Srbije, i pored poraza u poslednjem kolu na gostovanju u Kraljevu u duelu sa Slogom rezultatom 73:72 (17:11, 15:28, 18:19, 23:14).

U nervoznoj i napetoj utakmici u kojoj se uz borbu na parketu oslučkivao i rezultat sa meča u Novom Pazaru, Leskovčani su u jednom trenutku imali i 20 poena prednosti. Igrao se 27. minut kada je Noah Blackwell trojkom doneo ogromnu prednost ekipi Zdravlja – 36:56.

Kraljevčani nošeni podrškom sa tribina prave gotovo neverovatnu seriju 23:3 i stižu do izjednačenja (33. minut 59:59). Do kraja se vodila izjednačena borba, ali nijeda od rivala nije imao više od 4 poena razlike.

U poslednjih minut i 40 sekundi Sloga je ušla sa 4 poena prednosti. Poenima Jovića i Morgana Zdravlje je 22 sekunde pre kraja stiglo do izjednačenja (72:72). Posle prekršaja Morgana 4 sekunde pre kraja Paunović je pogodio prvo slobodno bacanje, a drugo namerno promašio. Loptu je u skoku uhvatio Morgan, ali je izgubio loptu pa Leskovčani nisu uspeli da organizuju poslednji napada.

Utakmica u Kraljevu prošla je u znaku iščekivanja rezultata iz Novog Pazara gde je Kolubara vodila u prvom poluvremenu. U drugom je, posle višeminutnog prekida zbog nestanka struje, domaćin uspeo da napravi preokret i na kraju stigne do pobede. U finišu igra živaca, tajm-auta i čekanja, tako da je po završetku utakmice u Kraljevu domaćin u Novom Pazaru imao 6 poena prednosti minut i po do kraja meča.

Na kraju, iz lige ispadaju Dunav i Kolubara. Zdravlje je na 14. poziciji i čeka rasplet baraža u ABA ligi. Najpre treba da se odigra finale Druge ABA lige u kojem se sastaju Helios i Krka. Poraženi će u baražu igrati sa čačanskim Borcem koji će imati i prednost domaćeg terena u eventualno majstorici. Dosadašnja iskustva pokazuju da ipak postoji prevelika razlika u kvalitetu da bi status Borca u duelu sa jednim od slovenačkih članova Druge ABA lige moga ozbiljno da bude dovoeden u pitanje.

Za ekipu Zdravlja u Kraljevu su igrali: Morgan 11 poena (10 skokova, 3 asistencije, 3 ukradene lopte), Škundrić 4 (4 skoka), Jovanović 9 (6 skokova), Jović 10, Blackwell 25, Jordan (6 skokova, 3 asistencije, 3 ukradene lopte), Stojković, Radivojević 2, Stamenković 1, Gavrilović, Stajić, Stojanović.