Kalči samo bod protiv Letećih Holanđana

Nakon debakla koji su doživeli u prethodnom kolu na domaćem terenu (6:0 poraz od Euro motusa), futsaleri Kalče imali su priliku da se utakmicom 20. Kola Prve lige Srbije iskupe pred svojom publikom  i upišu nove bodove.

Medjutim, upisali su samo jedan. A teško je reći da li je Kalča “sacuvao bod” ili “osvojio bod” u večerasnjem duelu punom neizvesnosti i uzbudjenja na obe strane. Krajnji rezultat glasio je 7:7.

Nije krenulo baš najsjajnije po niški tim. Iako je već u 2.minutu Stanković silovitim udarcem koji je pogodio precku nagovestio da je domaćin u ovaj meč ušao sa većim motivom i ambicijama, gosti su prvi poveli. Iz naizged bezazlene situacije došli su do ranog vodjsta od 3.minuta golom Samardžića.  Minut kasnije oprobao se i Ili iz redova domaćina ali je lopta prohujala pored stative. Kasnije su domaći preko tandema Živadinović-Ristić imali još jednu lepo uigranu akciju ali falila je završnica. Šanse su se potom redjale preko Jankovića i Živadinovića, na šta su gosti odgovarali brzim kontrama preko Aćanskog i Djukića. Ponovo esu gosti zatresli mrežu i to u 9.minutu prjko Pokrajca. Igrao se 11.minut a dva uzastopna jaka šuta uputio je ka golu Nišlija Aćanski, medjutim Djordjević je bio siguran prilikom intervensanja. Dobro organizovanu akciju Nišlija krunisao je Jovan Djordjević, prelepim golom u 12.minutu, pa je prednost smanjena na 2:1. Sedamnaesti minut doneo je rezultatski egal, a domaći su jakim šutem po zemlji u reziji Nikole D.Stankovića došli do rezultata 2:2. Slavlje ipak nije dugo trajalo jer su u istom minutu gosti ponovo poveli preko Aćanskog. Na kratak odmor otišlo se rezultatom 3:2 u korist gostiju iz Vrbasa koji su pokazali da u Niš nisu doputovali sa “belom zastavom”.

Počelo je drugo poluvreme a Ilić je zatresao mrežu u 22.minutu i doneo novo poravnanje, pa su igrači u plavim dresovima krenuli jos odlučnije ka golu Marinkovica u pokušaju da dodju do preokreta. U 24.minutu domaći su promašili zicer za potpuni preokret u meču, Nikola D.Stanković oslobodio se svog čuvara a golman gostiju je već izketeo ka njemu, Stanković je uposlio usamljenog Ilića na levoj strani, a ovaj u trenutku kada nije bilo golmana na golu, pogodio samo stativu. Bila je ovo jedna od boljih šansi za plave, na žalost nije iskorišćena. Miloš Djordjević u 25.minutu pogadja spoljnu mrežu. U ovom periodu igre igralo se uglavnom pred golom Marinkovića, a dobro su se ispromašivali domaci. Jednostavno, lopta kao da nije htela u gol. Potom je težište igre preneto ka sredini terena. A onda su ponovo zapretili gosti, koji su ujedno iz prve pretnje i zatresli mrežu. Ovog puta strelac je bio Djukić, a šansu da zaustavi njegov šut ispred gola Nišlija nije iskoristio Miloš Djordjević, u 26.minutu. Ekipa Letećeg Holandjanina se pokazala kao konkretnija i iz još jedne brze kontre došla do novog vodjstva u 27.minutu preko Raičevića. Lopta je pogodila golmana Djordjevića a potom se odbila u gornju mrežu-3:5.

Minut kasnije Nišlije su odgovorile novim golom Ilića za 4:5 na semaforu. A isti igrač bio je asistent u 31.minutu kada su domaći po treći put došli do izjednačenja preko Živadinovića. Nikola Stanković doneo je vodjstvo svojoj ekipi u 32.minutu, a Kalča je od tog gola krenula još agresivnije i u potpunosti preuzela inicijativu. Josšjednu lepo uigranu akciju plavih krunisao je Ilić svojim trećim golom u 34.minutu za 7:5 u korist domaćina. Isti minut doneo je novi prekid serije domaćina, kada su beli preko Aćanskog ublažili vodjstvo nakon preokreta Nišlija (i 4 uzastopna gola) na 7:6. Nakon faula “požuteo” je Ristić, a gosti su dobili priliku da sa udaljenosti od 10m dodju do poravnanja. Iskoristili su šansu i preko Samardžića došli do rezultata 7:7 u 36.minutu, koji se kasnije ispostavio kao konačan rezultat.  Nišlije tada odgovaraju uvodjenjem golmana-igrača i idu na sve ili ništa. Povremeno se Djordjević vraćao na gol kada su beli bili na letu, a napad Kalče je u tom poslednjem minutu brojao svih 5 igrača. To ipak nije bilo dovoljno da Nišlije dodju do sva tri boda u večerašnjem meču i morali su da se zadovolje samo jednim. Na kraju je bilo 7:7.

20.kolo Prve futsal lige: KMF Kalča – KMF Leteći Holandjanin 7:7 (2:3)

Dvorana Čair, Niš, Gledalaca: 100, Sudije: Aleksandar Minić, Dejan Stajić, Goran Radulović. Delegat: Vladan Miladinović. Žuti kartoni: Nikola D.Stanković, Ristić (KMF Kalča). Strelci: 0:1 – Samardžić, 0:2 – Pokrajac, 1:2 – Djordjević, 2:2 – Stanković, 2:3 – Aćanski, 3:3 – Ilić,  3:4 – Djukić, 3:5 – Raičević, 4:5 – Ilić, 5:5 – Živadinović,  6:5 – Stanković, 7:5 – Ilić, 7:6 – Aćanski, 7:7 – Samardzžić,

KMF Kalca: Milan Djordjević, Nikola D. Stanković, Janković, Ilić, Matejev; Pavlović, Miloš Djordjević, Ristic, Živadinović, Miljković, Stamenković, Ivečić, J.Djordjević.

KMF Leteci Holandjanin: Marinković, Pokrajac, Aćanski, Samardžić, Djukić; Raičević, Peković.