JEDNAKE ŠANSE ZA SVU DECU Tribina “Položaj dece sa autizmom”

Slide Background
Build & Design
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

U Centru za stručno usavršavanje u obrazovanju u Leskovcu, održana je tribina “Položaj dece sa autizmom i njihovih porodica u Srbiji – rano otkrivanje, dijagnostika, tretman i podrška”.

 

Centar za stručno usavršavanje u obrazovanju sa svojim saradnicima i eminentnim stručnjacima različitih profila, ovom tribinom pokreće inicijativu da svake godine organizuje stručne skupove u nameri da se svoj deci pruži podjednaka podrška u odrastanju i uključivanju u vaspitno-obrazovni sistem. Kao značajni ciljevi navedeni su: značaj uključivanja lokalne zajednice i višestruko umrežavanja u cilju unapređivanja položaja dece sa autizmom, razmena iskustava profesionalaca različitih profila na temu ranog otkrivanja, dijagnostike, tretmana i podrške deci sa autizmom i predstavljanje praktičnih inovativnih rešenja za rad sa njima.

– Ideja današnje tribine je da Leskovac ubuduće postane mesto gde možemo da postavimo pitanja autizma i da dobijemo odgovore na ovu itekako značajnu temu. Iz tog razloga, okupili smo eminentne stručnjake iz ove oblasti, koji indirektno utiču i menjaju položaj dece sa autizmom i njihovih porodica – rekao je Miodrag Nikolić, defektolog u školi “11.oktobar”

Jedan od predavača današnjeg skupa bila je i Danijela Đukić poznati defektolog škole “Antun Skala” iz Beograda:

– Ovim putem želimo da pokažemo inovacije i nova sredstva kreiranih na osnovu svojih iskustava. Na ovaj način želimo da prenesemo znanja koja će im sigurno koristiti za kreiranje lokalne mreže, detekcije, dijagnostike i prevencije raznih vrsta poteškoća – kazala je Danijela Đukić.

Nekadašnji učesnik u formiranju Centra za stručno usavršavanje u obrazovanju sa pozicije člana centra za formiranje mreže aktivnosti, a danas kao direktor Zavoda za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja Republike Srbije i akter današnje tribine bio je i Branislav Ranđelović:

– Pozvan sam da čujem stručnjake iz raznih oblasti i da na osnovu njihovih predloga, pokušamo da pomognemo kao Zavod koji vodi brigu o deci sa autizmom i eventualno popravimo odnos prema njima u bliskoj budućnost – poručio je Ranđelović.

Na tribini su učestvovali i zaposleni u obrazovno-vaspitnim ustanovama i roditelji dece sa autizmom, Inter-resorne komisije grada Leskovca, predstavnici škola, Udruženja roditelja i radnih stručnih tela koja se bave decom kojima je potrebna dodatna podrška.

M.Mihajlović

Check Also

Odgovorna upotreba pametnih telefona

Ubrzan tehnološki napredak postavio je pametne telefone u centar naših života. Ovi mali uređaji postali …

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *