CILJ OSTVAREN 7 KOLA PRE KRAJA: Košarkaši Zdravlja borbenom igrom pobedili Dunav

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras u Leskovcu ekipu Dunava rezultatom 86:83 (20:21, 27:24, 24:13, 15:25).

Leskovčani su borbenom igrom uspeli da se izdignu iznad svih problema koji su ih pritisli, pokazali su karakter kada je bilo najteže i nošeni podrškom sa tribina stigli do 12. pobede u sezoni kojom su praktično 7 utakmica pre kraja ostvarili cilj postavljen na početku prvenstva, a to je opstanak u ligi.

Ekipa Dunava, sastavljena od iskusnih igrača i talentovanih košarkaša Partizana koji su na kaljenju u prvoligašu iz Stare Pazove, prižila je snažan otpor domaćinu, ali više od časnog poraza gosti u Leskovcu nisu mogli da ostvare ove večeri.

Gosti su u prvom poluvremenu u nekoliko navrata imali 7 poena prednosti, ali je domaćin uspeo da se vrati u meč i na odmor ode sa 2 poena prednosti (47:45). U nastavku period odlične igre Leskovčana koji su treću četvrtinu ubedljivo rešili u svoju korist i u poslednjih 10 minuta igre ušli sa velikih 13 poena prednosti (71:58).

Gosti ne nisu predavali, uspeli su da meč uvedu u neizvesnu završnicu, ali su domači nošeni podrškom sa tribina izborili izuzetno vrednu pobedu.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Cekić, Stojković 6 (4 asistencije), D. Jović 10 (4 skoka), Petković 7 (5 skokova), Đorđević 15 (8 skokova, 6 asistencija, indeks 22), Radivojević 3, Stamenković 13 (7 skokova, 3 asistencije), Stajić, Jovanović 9 (10 skokova), M. Jović 2, Stojanović, Blacwel 21 (4 asistencije).

Pred košarkašima Zdravlja je težak raspored: u sredu gostuju u Pančevu gde će u odloženoj utakmici 21. kola odmeriti snage sa ekipom Tamišo, dok ih za vikend očekuje gostovanje u Čajetini i duel sa Zlatiborom.