6. Mesto za Niške futsalere

Futsaleri Kalče završili su takmičenje u najjačoj domaćoj ligi u futsalu na 6.mestu, nakon što su u sinoćnjem meču poraženi od elipe Deusa na domaćem terenu rezultatom 2:6 (1:3).

Prvo poluvreme okončano je u korist gostiju iz Sremske Mitrovice rezultatom 3:1, a prvi i jedini gol postigli su domaći preko Stankovića u 3.minutu. Gosti su potom izjednačili preko Dragića u 5.minutu, Goran Jovanović bio je strelac narednog gola u 11., a tri minuta kasnije Živanović je postigao treći gol za Deus. Nakon kratke pauze nastavljena je igra a Stanković se ponovo upisao u strelce ali je zatresao sopstvenu mrežu za 1:4. Jovanović je potom postigao svoj drugi gol, ukupno peti za svoj tim, u 36.minutu a par sekundi kasnije Matejev smanjuje presnost na 2:5. Nenad Simić u trenutku kada na golu nije bilo čuvara (Kalča uveo golmana-igrača) postiže 6.ujedno i poslednji gol za Deus, u 37.minutu meča.

22.kolo Prve futsal lige Srbije: KMF KALČA – KMF DEUS 2:6 (1:3)

Dvorana: “Čair”, Niš

Gledalaca: 250

Sudije: Marko Cvetković, Aleksandar Minić, Dejan Stajić.

Strelci: 1:0 – Stanković, 1:1 – Dragić, 1:2 – Jovanović Goran, 1:3 – Živanović, 1:4 – Stanković (ag), 1:5 – Jovanović Goran, 2:5 – Matejev, 2:6 – Simić.

KMF KALČA: Pavlović, Stanković, Ristić, Matejev, Miljković; Djordjević Milan, Djordjević Miloš, Janković, Živadinović.

KMF DEUS: Djokić, Živanović Aleksandar, Jovanović Goran, Jovanović Zoran, Todić; Simić, Živanović Branislav, Radović, Dragić.