hotel bell

POBEDA ZDRAVLJA: Leskovčani ubedljivi protiv Zrenjaninaca

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras pred oko 500 svojih navijača ekipu Proleter Naftagasa rezultatom 94:74 (28:21, 26:15, 20:21, 20:17) u utakmici 18. kola Druge lige Srbije.

Leskovčani su od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka kontrolisali situaciju na terenu, bili bolji rival, pokazali veliku želju i ubedljiva pobeda nije mogla da izostane.

Odlično su domaći otvorili meč i već psole tri i po minuta igre imali 10 poena prednosti (12:12). Gosti se nisu predavali, a na kraju prve četvrtine semafor je pokaziovao plus 7 za domaćina.

U drugom periodu ponovo period odlične igre Zdravlja (12. min. 34:21), sredina druge četvrtine donela je izjednačenu igru (17. minut 43:32), ali su u finišu prvog poluvremena izabranici trenera Lazara Spasića ponovo zaigrali čvrsto u odbrani, raznovrsno i efikasno u napadu i praktično prelomili tok utakmice, pa se na odmor otišlo sa velikih 18 poena prednosti za Leskovčane (54:36).

Posle odmora domaćin stiže i do 23 poena prednosti (25. min. 65:42), a jedino pitanje koje se postavljalo je sa koliko će poena razlike Zdravlje dobiti ovu izuzetno važnu utakmicu.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Jugović 12 (4 skoka, 3 asistencije), Veličković 9 (9 asistencija, 4 osvojene lopte, index 18), Petković 5 (6 skokova, 3 asistencije), Dojčinović 18 (3/5 za tri, 4 skoka, index 17), Marić 29 (3 skoka, 10/12 za dva, index 36), Tešović, Ristić 6 (3 skoka, 2 asistencije, 2/3 za tri), Nedeljković, Prica 6 (4 skoka, 3 asistencije), Stojković, Prokić 6, Ilić 3 (3 skoka).

U sledećem, 19. kolu Druge lige Srbije tim Zdravlja Leskovac gostuje u Čačku gde će odmeriti snage sa ekipom Železničara.

POBEDA ZDRAVLJA! Leskovčani posle drame slavili protiv Beograđana

Košarkaši Zdravlja pobedili su danas na svom parketu ekipu OKK Beograda rezultatom 100:99 (31:32, 15:25, …