PLEJ OF ARKUS LIGE: Rukometaši Dubočice 54 poraženi na gostovanju u Nišu

Rukometaši Dubočice 54 poraženi su večeras u 1. kolu Plej ofa Arkus lige u duelu sa Železničarom u Nišu rezultatom 29:24 (15:13).

Nišlije su opravdale ulogu favorita iako su Leskovčani bolje otvorili meč. Gosti su na početku u dva navrata imali po 2 gola prednosti (8. minut 2:4). Nišlije su tada dodale gas a od 18. minuta (7:6) krenuli u rezultatsku seriju od 5:0 (23. minut 12:6). Leskovčani se tada bude i u finišu prvog poluvremena najavljuju da pitanje pobednika ipak nije rešeno (30. minut 15:13).

Drugo poluvreme domaćin je otvorio novom serijom (34. minut 18:13), a na polovini drugog dela igre stižu i do maksimalni 9 golova razlike (25:16, 45. minut). Nišlije su rutinskom igrom priveli derbi jućne pruge kraju, dok su Leskovčani u zaršnici uspeli da ublaže poraz.

Za ekipu Dubočice 54 su igrali: Gašić, Cvetković 4, V. Nikolić 4, Radulović 2, Marinković, Pavlović, Mađar, Denić, Mitrović, Zlatanović, Džunić, Matović 4, Atanasković, Erić, Vojvodić 7, Radović 3.

U sledećem, 2. kolu Plej ofa Arkus lige Dubočica 54 dočekuje Rudar koji je večeras kao gost ubeljivo poražen u duelu sa Partizanom u Beogradu.