GORI ASFALT Leskovac danas ubedljivo najtopliji grad u Srbiji (FOTO)

Leskovac je danas i zvanično najtopliji grad u Srbiji, a zvanično izmerena temperatura je za tri stepena veća od bilo kod drugog grada u zemlji.

Prema zvaničnim podacima Hidrometeorološkog zavoda Srbije, u Leskovcu je u 15:00 časova izmereno 39 stepeni!

Ono što se zvanično zove „Toplotni indeks“ i što izgleda mnogo bliže realnosti je zvanični podatak od 42 stepena celzijusovih. Podsećamo da se temperature mere u hladu i na određenoj visini, tako da je sigurno da je temperatura na vrelom leskovačkom asfaltu najmanje 45 stepeni!

Pogledajtge i kako izgledaju leskovačke ulice u trenucima kada se „topi asfalt“ na tropskoj temperaturi na fotografijama koje nam je poslao Nikola Milović.

Srđan Stamenković

Check Also

VATROGASCI SPASILI MALU SOVU U LESKOVCU: Dirljiva akcija sa srećnim krajem oduševila mališane

Jedna nesvakidašnja i lepa priča sa srećnim krajem stiže izleskovačkog naselja Solidarnost, gde su pripadnici …

6 comments

  1. Konacno neko da napise istinu. Zasto kriju koliko je stepeni ? Da li ce to nesto da promeni ? Mi izgoresmo pa izgoresmo, oni mogu da kazu da nije ni 30 stepeni

  2. Violeta Centar

    Bravo za istinu, bar 45 stepeni je a ko ne veruje nek proseta kroz grad pa ce da vidi

  3. Kolko je u Kukulovce

  4. Ja ovih dana radim u folijama,tako da ne znam koliko je napolju stepeni,unutra je preko 50.

  5. Dobro je preziveli smo ovaj udar, ali kad ponovo krenu vreline da se skrati radno vreme da cuvamo ljudske zivote

  6. Verovatno je i za ovo kriva vlast, pa sta smo zgresili, pa sta ovo, pa sta ono, pa u celoj Evropi vrelo a mi samo kukamo