
Na kupalištu u kanjonu Vučjanke danas je i zvanično počela sezona kupanja.
Prostor koji je kao završen i kompletno opremljeno kupalište otvoren prošle godine, privući će i ovog leta veliki broj stanovnika Vučja i okoline, a očekuje se i veliki broj gostiju iz Leskovca.
– Otvorena je kupališna sezna i u naredna dva meseca će posetioci moći da uživaju u svim lepotama vučjanskog mora. Ovde će sve vreme biti prisutni i spasioci, koji su angažovani preko Udruženja spasilaca Srbije koje jedino ima licencu za rad na otvorenim vodama. Apelujem na sve posetioce da se kupaju na prostoru od mosta do brane, zbog njihove lične bezbednosti. Grad je u protekllom periodu u saradnji sa Vladom Srbije uložio 8 miliona dinara kako bi se ovo kupalište uredilo i povratilo stari sjaj. Ove godine je u planu izdvajanje još oko dva miliona dinara i ova sredstva će biti iskorišćena za uređenje staze do Đokinih virova gde će biti postavljene i klupice, tako da će posetioci moći i da se odmore. Uz korito reke biće uklonjeno rastinje i biće otvoren vidik prema reci, a biće izgrađeni i zaštitni zidovi i stepenice od kamena prema reci. Nadam se da će i ove godine biti dosta posetila ne samo iz leskovačkog kraja već iz iz čitave Srbije – rekla je na otvaranju kupališne sezone Milena Janković, PR gradonačelnika Leskovca.
S. Stamenković









Dnevnik Juga Dnevne internet novine juga Srbije
