
Leskovac je danas i zvanično najtopliji grad u Srbiji, a zvanično izmerena temperatura je za tri stepena veća od bilo kod drugog grada u zemlji.
Prema zvaničnim podacima Hidrometeorološkog zavoda Srbije, u Leskovcu je u 15:00 časova izmereno 39 stepeni!
Ono što se zvanično zove „Toplotni indeks“ i što izgleda mnogo bliže realnosti je zvanični podatak od 42 stepena celzijusovih. Podsećamo da se temperature mere u hladu i na određenoj visini, tako da je sigurno da je temperatura na vrelom leskovačkom asfaltu najmanje 45 stepeni!
Pogledajtge i kako izgledaju leskovačke ulice u trenucima kada se „topi asfalt“ na tropskoj temperaturi na fotografijama koje nam je poslao Nikola Milović.
Srđan Stamenković


Dnevnik Juga Dnevne internet novine juga Srbije
