Studenti, srednjoškolski i opozicija organizovali protestnu šetnju ulicama Leskovca

Više stotina građana učestvovalo je danas u protestnoj šetnji ulicama Leskovca organizovanoj u znak podrške studentskim blokadama u Srbiji.

Kako javljaju mediji, na blokadi raskrsnice kod Tehnološkog fakulteta bilo je tri puta više ljudi nego pre nedelju dana, a tokom šetnje taj broj se povećao do, prema procenama medija, više stotina.

Protest su prema, onome što se moglo čuti, organizovali studenti Tehnološkog fakulteta, pridružili su se učenici leskovačke Gimnazije i veliki broj građana predvođenih lokalnim opozicionim liderima.

Šetnja koju je sve vreme obezbeđivala policija koja je blokirala sve pristupne ulice, završena je okupljanjem na Gradskom trgu.

Evo kako su o današnjoj protestnoj šetnji izvestili regionalni informativni portali i agencije.

Check Also

Plej-in Super rukometne lige: Dubočica 54 – Dinamo 26:26

Rukometaši Dubočice 54 nisu uspeli večeras da pred svojim navijačima steknu prednost pred revanš za …