Vojvodina u neizvesnoj završnici prekinula seriju pobeda košarkaša Zdravlja – U subotu u Leskovcu gostuje Dynamic

U derbiju 19. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Vojvodina je večeras u Novom Sadu u neizvesnoj završnici savldala ekipu Zdravlja rezultatom 78:74 (19:19, 19:24, 20:11, 20:20).

U poslednji minut derbija domaćin je sa 6 poena prednosti (76:70), a gosti su sjajnu seriju nastavili pa je Blackwell na 10 sekundi pre kraja uveo meč u dramatičnu završnicu (76:74). Dodatno bacanje bek Zdravlja nije realizovao. Posle brzo faula Neal je na drugoj strani 7 sekundi pre kraja realizovao oba slobodna bacanja (78:74).

Posle tajm-auta Leskovčani su odigrali akciju za šut za 3 poena Backwella, ali je posle promašaja 5 sekundi pre kraja bilo jasno da bodovi iz derbija ostaju u Novom Sadu.

Leskovčani su odlično otvorili duel sa Vojvodinom i posle izjednačene prve, u druoj četvrtini prvi put imali 9 poena prednosti (17. minut 28:37). Suvi kvalitet ABA2 ligaša došao je tada do izražaja, pa su Novosađani na odmor otišli sa “samo” 5 poena minuta.

U nastavku Zdravlje ponovo podiže prednost na 9 poena (21. minut 39:48). Domaćin tada sjajnom igrom u odbrani stiže najpre do izjednačenja (25. minut 48:48), a u jednom trenutku i do 7 poena prednosti (29. minut 57:50).

U poslednjih 10 minuta Vojvodina je ušla sa 4 poena “viška” (58:54), a 4 minuta i 16 sekundi pre kraja Novosađani stižu i do najveće prednosti (73:61). Posle perioda izjednačene igre (76:64), Leskovčani u poslednja dva i po minuta igre prave sjajnu seriju 0:10, ali je na kraju i sreća okrenula leđima gostima u pokušaju da naprave potpuni rezultatski preokret i naprave iznenađenje u duelu sa favorizovanim ABA 2 ligašem.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: Stojković, D. Jović 2, Hudson 15 (6 skokova), Petković 3, Đorđević 22 (3 skoka), Radivojević, Stamenković 9 (6 skokova, 4 asistencije), Jovanović, Vujasinović 3 (4 skoka, 3 asistencije), M. Jović, Stojanović 7 (8 skokova), Blackwell 13 (3 osvojene lopte).

Prvenstvo u Košarkaškoj ligi Srbije nastavlja se već ovog vikenda kada su na programu utakmice 20. kola.

Košarkaši Zdravlja u Leskovcu dočekuju ekipu Dynamic VIP PAY iz Beograda sa željom da seriju odličnih igara i rezultata nastave novom pobedom. Igrači, stručni štab i uprava Košarkaškog kluba Zdravlja da u subotu budu uz svoj klub i budu “šesti igra” u odbrani domaćeg terena i borbi za novu prvenstvenu pobedu.

Utakmica Zdravlje – Dynamic igra se u subotu 22. januara sa početkom u 17 časova u Sportskom centru Dubočica.