Vlasotinački atletičari Nedelju mobilnosti obeležili takmičenjem u brzom hodanju

Foto:facebook info.bilten vlasina

Uzimajući učešće u obeležavanju Evropske nedelje mobilnosti, Atletski klub „Vlasotince“ održao je klupsko takmičenje u brzom hodanju.

Takmičilo se 10 takmičara koji su bili podeljeni u dve kategorije.

U kategoriji – stariji pioniri, koji su hodali na 600m, najbolja je bila Anđela Đikić, drugo mesto pripalo je Teodori Ristić a treće Mariji Jovanović.

U kategoriji – Atletske škole najbolja je bila Una Gligorijević, a slede Nikolina Đikić i Nina Saničanin.

„Na ovom takmičenju učestvovalo je samo desetak takmičara, što zbog obaveza u školi, što zbog opšte situacije“, rekao je Predrag Filipović, trener AK „Vlasotince“.

U obeležavanju Nedelje mobilnosti pod sloganom „Krećimo se održivo! Ostanimo zdravi“ ove godine učestvuje 47 zemalja.

Check Also

Da li Ronaldo može da odgovori Mesiju? Ovo je IZAZOV kao nikada do sada!

Sa 18 golova, Lionel Mesi postao je najbolji strelac u istoriji Mundijala. Svet je oduševljen, …