U prelepom ambijentu Zdravlje zaustavljeno na korak od finalnog turnira Kupa Koraća

Slide Background
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras u Leskovcu u utakmici polufinala drugog stepena Kupa KSS u duelu sa Vojvodinom rezultatom 82:84 (18:18, 17:21, 22:26, 25:19).

U predivnom ambijentu, pred više od 1.200 navijača koji su bili prasva podrška svom timu od prvog do poslednjeg minuta, Leskovčani nisu uspeli da naprave i poslednji korak ka finalnom turniru Kupa Radivoja Koraća.

Novosađani su imali više sreće i koncentracije u finišu susreta, bolje su se adaptirali na sudijski kriterijum i na kraju pobedili u neizvesnoj završnici. Leskovčanima je dosuđeno 8 prekršaja više, Novosađani su izveli 7 slobodnih bacanja i na kraju burno i dugo slavili pobedu u Leskovcu.

Gosti su bili precizniji na početku utakmice (3. min. 4:9), ali su gosti vrlo brzo uspeli da se vrate u meč (6. min. 11:9). I druga četvrtina donosi izjednačenu igru, pa se na odmor otišlo sa 4 poena razlike u korist Novosađana (35:39).

Sredinom treće ćetvrtine najveća prednost Vojvodine (25. minut 41:54). Dve trojke Blackwella vratile su Zdravlje ponovo u igru, pa se u poslednji period ušlo sa 8 poena viška na kontu Vojvodine (57:65).

I u poslednjih 10 minuta velika borba na terenu. Silno motivisani Novosađani imali su protiv sebe Leskovčane koji su nošeni podrškom sa tribina uspeli da uvedu meč u rezultatski neizvesnu završnicu (35. minut 67:67).

U samom finišu Zdravlje je ostalo bez povređenog Blackwella koji je prilikom pada povredio rame. Van igre su zbog 5 penala pre kraja morali Jovanović i Jordan, a na kraju je domaćim igračima ponestalo i sreće pa su se na kraju plasmanu na finalni turnir Kupa burno i dugo radovali Novosađani.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Jordan 16 (3 skoka, 3 asistencije, 6/9 za dva), Stojković 2 (4 asistencije), Gavrilović, Morgan 11 (3 skoka), Radivojević 5, Stajić, Škundrić 5 (7 skokova), Jovanović 7 (6 skokova), Jović 14 (5 skokova, 3 asistencije), Petrov, Stojanović 2, Blackwell 20 (3 skoka, 5/5 za dva).

Serija teških i važnih utakmica nastavlja se već u nedelju. U okviru 17. kola AdmiralBet Košarkaškelige Srbije Zdravlje dočekuje Spartak iz Subotice.

Utakmica se igra u nedelju 15. januara sa početkom u 17 časova u velikoj dvorani Sportskog centra Dubočica.